Šeptanda: Nový Xbox bude vyžadovat neustálé připojení k internetu

0

Díky několika únikům si už dokážeme představit, jak budou konzole nové generace vypadat po hardwarové stránce. Začíná se už mluvit také o softwarových omezeních. Magazín Edge aktuálně píše, že chystaný Xbox 720/Next bude vyžadovat neustálé připojení k internetu a nebude na něm možné hrát hry z druhé ruky. Bazarový prodej je přitom u konzolí hodně populární.

Microsoft Xbox 8

Pokud se spekulace potvrdí, byla by to velká kudla do zad všem hráčům. Xbox byste si už nemohli jen tak vzít na chatu, kde nemáte internet, a navíc by vás výrobce nutil ke kupování drahým nových her. Pravděpodobně by šlo o další krok proti pirátům, hry by neustále ověřovaly na serverech legálnost licence. Tato omezení ale nakonec jako vždy odskáčou hlavně poctiví hráči a k větší aktivitě vyburcuje piráty a hackery. Nehledě na to, že zamezení bazarových nabídek bude napadnutelné v Evropské unii. Soudní dvůr loni rozhodnul, že použitý software lze dále prodávat.

Edge dále „potvrzuje“, že konzole bude využívat 50GB disky Blu-ray (o filmech se stále nemluví) a že spolu s novým Xboxem dorazí i vylepšený Kinect. To by nás nepřekvapilo, i gamepad se určitě dočká nějakých změn. Kinect by si je ale zasloužil více. Jednak čekáme širší úhel záběru, abyste mohli být blíže televizoru, a jednak přesnější sledování pohybu. Další spekulace ohledně nového Xboxu, si můžete přečíst v Lukášově článku.

 

Zdroj: Edge

Ohodnoťte tento článek!