Šeptanda před I/O: Google chystá novou hudební službu a SGS4 s čistým Andoridem

0

Dnes v 18:00 odstartuje úvodní keynote třídenní konferenci Google I/O, na které pořadatel vždy uvádí důležité produktové novinky. Zatím tušíme, že se dočkáme nového Androidu, refreshe Nexusu 4 a možná i druhé generace Nexusu 7. Google také nejspíš sjednotí komunikační služby a uvede herní centrum pro Android. Kromě toho ale podle zahraničních zdrojů chystá ještě dvě nečekané pecky.

 

Geek.com píše, že na akci vystoupí Samsung s telefonem Galaxy S4 „Google Edition“. Korejská vlajková loď prý dostane čistý Android bez nadstavby TouchWiz a zvláštních aplikací. Není to sice nový Nexus, ale krok směrem ke komunitě, která by jinak musela používat alternativní ROM (CyanogenMod apod.). Podobné ústupky výrobců pochopitelně rádi uvidíme i od ostatních.

The Verge má zase informace, že Google podepsal dohodu s vydavatelstvími Universal a Sony Music o poskytování licencí na novou streamovací službu ve stylu Spotify, Deezer nebo MusicJet. Uživatelé by si tak zaplatili měsíční paušál, aby mohli bez stahování a individuálního nákupu poslouchat jakoukoliv muziku. Dohoda se má týkat YouTube a Google Play. My budeme rádi, pokud u nás Google zpřístupní alespoň tradiční obchod Play Music.

Ohodnoťte tento článek!