Šeptanda: Příští rok přijde 12,9″ iPad s čipsetem Apple A8X a 2 GB RAM

0

Čínský magazín Technews znovu oživil debatu o možném větším iPadu. Tvrdí, že přijde ve druhém čtvrtletí příštího roku. Nadále se počítá s 12,9″ obrazovkou, k tomu tablet dostane vylepšený čip Apple A8X (rychlejší, možná čtyřjádrový?) a konečně i 2 GB operační paměti. Název zatím stále nevíme, ale vzhledem k jiným produktům cupertinské společnosti by se mohl jmenovat iPad Pro nebo iPad Plus.

Takhle by mohl vypadat 12,9
Takhle by mohl vypadat 12,9″ iPad 

Větší tablety představuje i největší konkurence. Surface 3 od Microsoftu má 12″ displej a Galaxy Note Pro od Samsungu je i v 12,2″ provedení. Oba stroje jsou přitom primárně určeny pro práci, nikoliv jen zábavu. Sám šéf Applu Tim Cook navíc tvrdí, že 90 % svojí práce vykonává na tabletu. Spolu s IBM pak Apple plánuje rozšířit iPady do firem. Prodeje jablečných tabletů klesají, takže jim firma potřebuje dát nový impuls.

 

Stejný zdroj mimochodem mluví také o tom, že Apple v říjnu uvede druhou generaci iPadu Air. Očekává jen drobné změny, tablet dostane nový čipset Apple A8 známý z iPhonů 6 (Plus) a k tomu navíc senzor otisků Touch ID. RAM prý zůstane pouze gigabajtová. A co nástupce iPadu Mini? Ten prý firma představí až příští rok, zřejmě spolu 12,9″ modelem.

Zdroj: Technews via Apple Insider

Šeptanda: Příští rok přijde 12,9″ iPad s čipsetem Apple A8X a 2 GB RAM
Ohodnoťte tento článek!