Šeptanda: Sonos zřejmě chystá první soundbar s Dolby Atmos

Sonos chystá novinky na léto, tuhle informaci máme potvrzenou, jen nevíme, co to bude. Podle webu 9to5Mac však zřejmě konečně zmizí největší slabina Sonosu. Nový Playbar by měl umět Dolby Atmos.

0

Podle spekulací Sonos na léto chystá nový Playbar, což je vedle Beamu ten dražší a o něco lepší soundbar. Dále nový Play:5 (velký hudební reproduktor z roku 2015) a Sub (filmový subwoofer z roku 2012). Spekuluje se i menším a levnějším subwooferu, což by byl zajímavý krok – jeho využití je totiž jen občasné.

Sonos v červnu chystá také velký „S2“ softwarový update, který by měl podstatně zasáhnout celý ekosystém multiroomu. Hlavně má podstatně zvýšit šířku pásma, z čehož budou vycházet nové možnosti. A právě nový Playbar by tak mohl poprvé v historii reproduktorů Sonos přinést prostorový zvuk Dolby Atmos. Nedávno jej začalo podporovat i Apple TV.

Softwarový update pro existující produkty

Absence této technologie znamenala, že značky jako Sony či Samsung měly u filmů stále navrch. Atmos umí i některé integrované soundbary v televizorech. Musí jej však podporovat i přehrávaný film, takže menší nabídka titulů s podporou Dolby Atmos hrála do karet Sonosu – který přinášel velmi kvalitní zvuk i bez Atmosu. Prostorový zvuk pak vyžaduje přidání dvou stejných reproduktorů do systému.

Tip: Ikea se spojila se Sonosem. Symfonisk slouží i jako lampička a polička (test)

Technologie Dolby Atmos funguje na principu odrazů a i s jediným soundbarem slyšíte prostorový zvuk okolo vás. Můžete k němu zapojit i zadní reproduktory, ale takové uši má už málokdo.

Dolby Atmos
Dolby Atmos

Jenže Playbar s Dolby Atmos a k tomu nový Sub by posunul domácí kino na nový level. Bohužel, i současná verze Playbaru (z roku 2013) je velmi drahá. Větší šířka pásma by znamenala i kvalitnější hudbu ve formátech FLAC či MQA.

Zdroj: 9to5Mac

Šeptanda: Sonos zřejmě chystá první soundbar s Dolby Atmos
Ohodnoťte tento článek!
1.7 (33.33%) 6 hlasů