Šeptanda: Xperia Z4 bude ve světě uvedena jako Z3+. Sony chystá nový top model P2

0

Představená Xperia Z4 příliš novinek nepřinesla. Telefon s rychlejším procesorem, lepším předním foťákem a odlišným rámečkem by Sony představilo překvapivě pouze doma v Japonsku. Xperia Blog si všiml, že u jednoho z krytů Sony uvádí kompatibilitu s Xperií Z3 a Z3+. A právě jako plusková verze by japonská zet-čtyřka měla být uvedena ve světě.

Bude takhle vypadat Sony Xperia P2?
Bude takhle vypadat Sony Xperia P2?

Čínský web Hi-Tech před týdnem psal, že Sony chystá pro globální trh jinou vlajkovou loď. A čínský CNBeta.com získal fotku a specifikace údajné Xperia P2, která by do role nového top modelu pasovala.

Xperia P2 si podle uniklých informací zachová 5,2″ IPS displej s rozlišením 1080 × 1920 px. Sony prý ale zásadně zmenší tělo. Aby ne, stávající Xperie plýtvají místem. P2 má podle obrázku velmi tenký rámeček nahoře i na bocích. Udávané rozměry jsou 137,3 × 67,2 × 10,9 mm.

 

Tloušťka je větší, než teď bývá zvykem. Má však praktické důsledky. Zdroje hovoří o obřím 4240mAh akumulátoru a také opticky stabilizovaném foťáku. Sony dává do vlajkových lodí velký 1/2,3″ snímač, a proto jej zatím nedokázala stabilizovat. V novince to prý už bude možné. Navíc klesne rozlišení z 21 na 12 Mpx, takže se zvětší pixely, což by mělo pomoci lepšímu dynamickému rozsahu a také citlivosti na světlo.

Zůstat by měl 25mm objektiv o světelnosti f/2.0 i záznam video v rozlišení 4K. Rozsah ISO se rozšíří na 64 až 25 600 (proboha proč?) a fotit bude možné nově i do RAWu. Vepředu se pak objeví 5Mpx čip schopný točit 1080p videa.

Xperia P2 by měla dostat osmijádrový Snapdragon 810, 3 GB RAM a 32 GB flash paměti. Uniklé parametry i vzhled vypadají výborně. Teď jen aby to nebyla kachna a výplod Photoshopu.

Ohodnoťte tento článek!