Servery Ubisoftu zkolabovaly, legální majitelé her nehrají!

0

Před nějakým časem jsme vás na serveru ExtraWindows.cz informovali o nové DRM ochraně francouzké společnosti Ubisoft, která je ve zkratce postavena na neustálém ověřování legálnosti hry přes internet. To v důsledku znamená, že Ubisoft musí vlastnit výkonné servery, které takovouto konstantní zátěž musí bezchybně zvládat, protože i krátkodobé zakolísání znamená nemožnost hraní.

Ona ochrana je implementována např. v novém Assassin’s Creed 2, který je po úspěšném prvním dílu velice horkým zbožím. Asi málokdo čekal, že servery Ubisoftu padnou hned den po vydání hry, leč předtucha se stala skutečností a velké množství evropských hráčů si stěžuje na nedostatečné technické zázemí ze strany francouzského vydavatele.

Problémy ústí v nemožnost hrát hru, kterou jste si zaplatili. Zákazníci si stěžují na předlouhé připojování kvůli přihlášení, na časté krátké výpadky a celkovou nestabilitu nově nasazené DRM ochrany. Představitelé společnosti tvrdí, že žádné problémy nezaznamenali, druhým dechem však přislíbili prošetření situace a případnou okamžitou nápravu.

Nesouhlasíte-li s takto tvrdým „protipirátským“ opatřením, vězte, že piráti slaví první dílčí úspěchy. Ochrana byla prolomena do té míry, kdy je možné hru nainstalovat, spustit a částečně i hrát, problém je zatím v akceptování nových misí, které se částečně stahují ze serverů. Pirát tedy může běhat po městě, zabíjet strážné, ale dál ve hře nepostoupí. Prozatím.

Zdroj: The Escapist

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář