Servisní den. Kumulativní aktualizace Windows 10 povýšila na verzi 10586.494

0

Včerejší úterý bylo záplatovací, takže od našich 19.00 hodin můžete stahovat novou porci aktualizací pro některé softwarové produkty od Microsoftu, především pak pro Windows a Office. Speciálně pro Windows 10 v1511 platí, že sestavení 10586.420 kumulativní aktualizace s označením KB3172985 povýšila na verzi 10586.494. Desítky dále obdržely aktualizaci KB3173428, jež zlepšuje službu umožňující aktualizování systému.

Kumulativní aktualizace pro Desítky jako obvykle vyloženě nové funkce nepřináší, soustředí se na odladění kódu:

  • Byla zlepšena spolehlivost Windows Media Playeru, Internet Exploreru 11, Průzkumníka souborů, Miracastu a jádra systému.
  • Byla opravena chyba, kdy při přechodu z režimu connected standby byla někdy vidět černá obrazovka, místo aby se zobrazila zamykací obrazovka.
  • Byla opravena chyba související s funkcí DirectAccess, kdy se tlačítko Odpojit někdy objeví dříve, než dojde k navázání spojení.
  • Byla opravena chyba, kdy místní uživatelské účty nebyly uzamčeny po několika neúspěšných pokusech o přihlášení.
  • Byla zlepšena podpora přehrávání videa v některých aplikacích, které nezvládly správně vykreslit obraz po obnově zařízení z režimu spánku.
  • Byla opravena chyba, kdy byly v některých případech ztraceny uživatelské ověřovací certifikáty po upgradu z Windows Phone na Windows 10 Mobile.
  • Byla zlepšena podpora zálohování nastavení aplikace ve Windows 10 Mobile.
  • Byla opravena chyba, kdy aplikace založené na Silverlightu nebylo možné do Windows 10 Mobile nainstalovat, a to po připojení se ke službě Azure Active Directory.
  • Byly vyřešeny další problémy s prostředím .NET, jádrem systému, službou Windows Update, autentizací, přechodem na letní čas, podporou dokumentů PDF, Bluetoothem, Edgem, Internet Explorerem 11, součástmi pro podporu sítí a připojení přes Wi-Fi.
  • Byla opravena slabá místa v zabezpečení v Edgi, IE 11, Kernel Mode Drivers, jádře systému, .NET Frameworku, Windows Secure Kernel Modu a Microsoft Print Spooleru.

Pro některé uživatelky a uživatele bude tato kumulativní aktualizace pravděpodobně poslední, protože 2. srpna vyjde Anniversary Update. Od tohoto dne budou stávající počítače a tablety upgradovány, takže vás dost možná čeká další kumulativní aktualizace až pro Windows 10 v1607.

Kdybyste ještě používali první vydání Desítek, tak i pro něj jako již tradičně vyšla kumulativní aktualizace a systém povýšila na verzi 10240.17024. To se ovšem týká především podniků, doma typicky bez většího prodlení upgradujeme, takže drtivá většina domácích uživatelů a uživatelek používá Windows 10 v1511. Ať už používáte jakoukoli verzi Windows, nažhavte službu Windows Update. Nezapomeňte také aktualizace balík Office.

Zdroj: vlastní | Windows 10 update history

Servisní den. Kumulativní aktualizace Windows 10 povýšila na verzi 10586.494

Ohodnoťte tento článek!