Sestavení 10166 je i pro mobily. Najdete v něm větší indikátor stavu nabití

0

Microsoft v pátek vydal Windows 10 Insider Preview build 10166 pro osobní počítače. Nakonec ještě uvolnil sestavení se stejným číslem, ale pro smartphony. O tom jsme vás už informovat nestačili, takže to doženeme teď. Windows 10 Mobile Insider Preview v posledním (určeném pro Fast ring) vydání nabízí viditelných novinek minimum, především se zaměřuje na dodělávání detailů, stabilitu a lepší výkon.

Čili něco podobného, co v pátek slíbily desktopové Desítky. Minulé sestavení v tomto ohledu nabídlo nevídaný kvalitativní skok, ale kdo si ho vyzkoušel, ví, že je třeba stále ještě ujít dlouhý kus cesty. Microsoft v sestavení 10166 konečně doplnil chybějící obrazovku informující o stavu migrace dat, jež se nachází na konci. Když chyběla, objevila se místo ní zamykací obrazovka.

 

Telefon vypadal, že je zaseklý, i když ve skutečnosti procesor poctivě pracoval. Dále se ztratila chyba, kdy nešlo odemknout mobil po zadání PINu. Rovněž by se měly v aplikacích správně obarvovat všechny prvky, např. záhlaví v poštovním klientu už není výhradně oranžové. Microsoft zvládl dopracovat obchod s aplikacemi do takového stavu a podoby, že už je s kvalitou spokojený.

Starý obchod proto odstranil a nový Windows Store už nenese nálepku betaverze. Gabe Aul tvrdí, že stahování i aplikací je podstatně spolehlivější. Ikona zobrazující stav nabití akumulátoru se zvětšila, takže lépe poznáme, kolik šťávy nám vlastně zbývá. I když sám systém nové funkce nenabízí, můžete aktualizovat aplikace, které se rovněž průběžně zlepšují.

Zdroj: Blogging Windows

Sestavení 10166 je i pro mobily. Najdete v něm větší indikátor stavu nabití

Ohodnoťte tento článek!