Šestijádrové procesory na obzoru

0

Intel prý plánuje uvést trochu kuriózní šestijádrové procesory spojením Core 2 Duo. To je zpráva, která se nyní šíří internetem a nikdo neví, zda je to totální kachna způsobená šikovnou manipulací s PDF (ale to je při umístění onoho PDF nepravděpodobné), anebo únik informací. Na každém šprochu pravdy trochu, a tak si řekněme, co že to Intel má mít vlastně za lubem.

No, jak jinak, zasazení další rány AMD, které se má v době, kdy Intel přijde s šestijádry a na dveře budou klepat osmijádra stále ještě potýkat se čtyřjádry. Ale vážně, podle serveru Aceshardware, na jehož fóru se objevil odkaz na prezentaci (strana 16) ze společné road show Sunu a Intelu po Rakousku, se pod kódovým označením Dunnington skrývá šestijádrový procesor.

V pouzdře procesoru pro patici mPGA 604 (kompatibilní s Tigerton) by se měla nacházet tři dvoujádra spojená přes 1066MT/s sběrnici a sdílející 16 MB L3 cache. 45nm dvoujádra pak budou mít každé k dispozici 3 MB L2 cache. TDP procesoru by nemělo přesáhnout 130 W.

Zdroj: Aceshardware

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pan reziser sa tymto vyrokom snazi zvyditelnit, lebo inak asi este striha filmy rucne. Ved v sucastnosti takmer kazde ak nie kazde zobrazovacie a prehravacie zriadenie obsahuje aspon na nalepke vychytavky na vylepsenie obrazu.