SETI@home už brzy pro Android a iOS, najdeme UFO pomocí mobilu?

0

Už jste možná slyšeli o komunitních distribuovaných výpočtech, které mají za úkol hledat léky, zkoumat galaxie nebo počítat nejsložitější matematické úkoly. Ať už je to z našeho článku o BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing) nebo odjinud, určitě jste slyšeli o starém projektu SETI@home, který byl spuštěn už před 12 let.

Zkratka znamená Search for Extra-Terrestrial Intelligence, tedy hledání inteligence mimo zemský povrch. Do výpočtů se zapojilo přes pět milionů uživatelů, ale život ve vesmíru se ještě nepodařilo nalézt.

Nově se ke sledování signálů zapojí i chytré telefony. SETI Institute spustil privátní betatest klientu pro Android 2.2 a v létě by měla přijít ještě verze pro iOS. Jestli se podaří stále zvyšujícímu počtu smartphonů ve vesmíru konečně nalézt život (nebo alespoň „podezřelý“ rádiový signál), je otázkou, na kterou nikdo nezná odpověď.

I proto někteří SETI@home kritizují kvůli plýtvání výkonu, který by mohl být použit na smysluplnější projekty ve zdravotnictví, chemii nebo fyzice.

Zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Na podzim jsem přešel z ADSL na UPC a jsem plně spokojený. Sice s ADSL jsem byl také spokojený, za tři roky jen jeden výpadek a rychlost byla zaplacených 8 Mb/s, ale UPC je rychlejší a levnější. Sice jsem měl smůlu, že pár dní po zavedení jsem měl 4 velké výpadky, ale kompenzovali to slevou a od té doby to běží stabilně a bez výpadků (ťuky ťuk 🙂 ). K ADSL už se nikdy nevrátím a k OuNou už vůbec ne.

 2. Otázka jestli se O2 drží při zemi, nebo jen nechce nabídnout lidem rychlejší konektivitu za současné poplatky.

  Pokud se kolem sebe rozhlédnete, můžete dost často narazit na různé lokální organizace, které vás připojí za výhodnějších podmínek.

  Já jsem po nekonečném dohadování s O2 (3 měsíce slibovali přípojku) připojený přes Wi-Fi za 400 měsíčně

  http://www.speedtest.net/result/1195902478.png
  a během pár týdnu budu upgradovat na 40/40Mbit

 3. Podle mych zkusenosti je O2 z hlediska jednani se zakaznikem o kus lepsi nez UPC. UPC nabidne nejdrive hezke sliby a vyhodne nabidky, a jakmile zakaznik podepise smlouvu plati, kdyz mu prijde ucet za dvojnasobnou castku, nic se neresi, kdyz chce odejit, jeho vypoved neni prijimana pul roku, a firma dela mrtveho brouka, a kdyz zakaznik pozastavi platbu, tak je mu nadavano do neplaticu, a vyhrozovano exekuci.
  Ja mam ted lokalni optickou sit, 500kc mesicne, 30Mbit upload, 30Mbit download, ping na http://www.seznam.cz – 1 ms, na http://www.google.com – 9ms, a nehodlam uz nikdy menit.