Severní Korea zavede 3G internet (ale jen pro cizince)

0

Země vycházející atomové bomby se v poslední době celkem činí. Kartograficky ji podrobně zmapoval Google, vůdce byl spatřen se smartphonem HTC Butterfly a svou návštěvou zemi poctil dokonce Eric Schmidt. Severní Korea nyní vylepší svou telekomunikační síť o 3G, jen pár let po Česku. Eric Schmidt při své návštěvě kritizoval právě chybějící 3G a varoval vládu, že zůstane pozadu, když bude popírat přístup k internetu.

Ještě před koncem tohoto měsíce bude dostupný 3G internet pro všechny cizince, místním to dovoleno nebude. Severní Korejci mají přístup pouze k některým službám 3G, které zahrnují SMS, MMS, videohovory a předplatné státních novin Rodong Sinmun (i v angličtině). Stále nebude možné využít mezinárodní roaming, musíte přejít na SIM místního operátora za cenu kolem 70 dolarů.

Mobilní operátor Koryolink byl založen v roce 2008 jako dceřinka egyptského operátora Orascom, který vlastní 75 % Koryolinku. Počet zákazníků se pohybuje okolo jednoho a půl milionu. Tipnete si, za jak dlouho bude pokrytí signálem 3G větší, než u nás?

 

zdroj: The Next Web

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tenhle monitor byl svou kombinací kvalitního panelu (H-IPS)

    Tak už „H-IPS“ a nebude to jako tady na Extrahardware s Dell U2410? nejdřív v novince označen jako S-IPS pak v recenzi jako e-IPS, pak H-IPS a naposledy jako P-IPS 😛 prostě komedie 🙂 No písmenek v abecedě máme dost

  2. Dobry den, chtel bych se zeptat, zda-li uz jste meli moznost otestovat monitor U2413… rad bych vybral kvalitni monitor na bezne pouziti a takove hobby zpracovani fotografii… Libi se mi 2713HM, ale ten uz je asi moc velky (sedim od monitoru cca 80cm). Diky moc.

  3. Dobry den, u toho Asusu to vysledne hodnoceni neni uplne idealni… Jaky 24″ monitor byste vy doporucil pro ucely, ktere jsem psal tedy amaterske zpracovani fotografii? Pripadne, jaka je podle Vas rozumna pracovni vzdalenost od 27″ monitoru? A v teto velikosti byste doporucil jaky? U2713HM by byla rozumna volba? Rad bych se vesel nekam do 13-15tis. Diky moc za Vase rady.