Severní Korea zlepší své internetové připojení. Druhý kabel do země vede z Ruska

14
Kim Čong-un (zdroj: Driver Photographer / Flickr)

Internet v Severní Koreji existuje, akorát není přístupný většině obyvatel. Doposud byl závislý na jediné přípojce vedoucí z Číny (přes státní čínskou firmu China United Network Communications).

Nyní už má dvě. Před třemi dny jej zprovoznila ruská společnost TransTeleCom. Režimu se tím otevřela možnost alternativního připojení v případě problémů z čínské strany. Vzhledem k aktuálnímu napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy není takový scénář nereálný. Případná sankce typu odstřižení od světového internetu by teď byla mnohem těžší a možná i neproveditelná.

Některé zdroje hovoří o dlouhotrvajícím útoku DDoS proti severokorejské vládě, který mohl být i jedním z důvodů vytvoření sekundárního připojení. Současné sankce však byly zaměřeny na suroviny a oficiálně nežádaly Čínu o omezení internetu. Navíc druhá linka do internetu už v Severní Koreji v minulosti byla, v roce 2012 fungovala přes satelit Intelsat.

Mapa ruského providera (www.ttk.ru) ukazuje připojení ve směru od Vladivostoku

Mimochodem, podle mapy podmořských kabelů se nejbližší rychlé přípojky nacházejí v Jižní Korei v Pusanu, čínském Čching-tao a ve Vladivostoku (ten je zároveň nejrychlejší s kapacitou až 60 TB/s). Rychlost připojení Severní Koreje není známá, ale nyní bude proti dřívějšku zhruba dvojnásobná. Internetové kavárny v Pchjongjangu si tak mohou oddechnout a vzhledem k počtu uživatelů zřejmě nemusí ani aplikovat FUP.

Ohodnoťte tento článek!

14 KOMENTÁŘE

  • Doporučuji shlédnout dokumentární film s názvem „Vítejte v KLDR“ (je k mí všude možně) a tam okamžitě pochopíš že s KLDR nikdo obchodovat nemůže, protože prostě není s čím, to zaprvé a zadruhé, otázka (a upozorňuji že nejsem žádný ani proruský ani proamerický aktivista), kdyby se čistě teoreticky podařilo zprovoznit ten jaderný arzenál který KLDR údajně vlastní (to co se tam skutečně děje samozřejmě neví vůbec nikdo – viz film), kdo se jim postaví a kdo to tam dá dopořádku jiný, než američani? Rusové? Čína? Nebo snad naše armáda čítající dvacet chemiků, sto lampasáků a to je asi tak všechno? Já rozumím tomu že je špatné, když jedna země dělá světového policajta a taky chápu že protestovat proti kdečemu stylem „Je načase poslat USA do háje“, je dneska IN (Zelení včele se Stropnickým by mohli povídat), ale musí to mít hlavu a patu. Polodementní Kim není americký zájem, polodementní Kim je průser jako prase a američanů se týká až naposledy, vezměte si mapu, tam to uvidíte ….

   • Vždy sa poteším, ked sa objaví aj niekto, kto svoju hlavu skutočne používa. Amerika je dnes samozrejme vždý najhoršia a komunistický Kim sa z nejakého dôvodu stal v očiach mnohých „ludí“ tvárou v boji proti hnusnej kapitalistickej Amerike. Rusi su automaticky vždy anjeli s bielými krídlami a všetko zlo po Amerike sa niekde slrčený v kúte snažia pomaly napravovať. Ludska sprostosť je proste nekonečná…

    • zan a unreal: jakmile si někde přečtu: „nejsem zaujatý, ani vpravo ani vlevo“ vždy se jedná o ZAUJATÉHO. Tečka. Byl jsem s jednou holčinou na besedě a promítání filmů z KLDR přesně v podobě jakou popisujete. Ano na jednu stranu s Vámi mohu souhlasit, že to tam vypadá jako v československu v době hluboké totality kterou mohu srovnat opět a jen díky audiovizuální stránce, tudíž hodně shodně. Ale jde o to jak vnímáme realitu my a jak oni. Oni mají kde bydlet, jdou do práce, děti do školky, odmakaj si svý a pak mají volno v životě s heslem „drž hubu a plav“.
     A co naše realita? Děti do školky, školky jsou přeplněné a musíte děti vozit na druhou stranu města. Práce? dneska práce je zítra není, musíte dřít jak kůn od rána do večera a máte stěží na Fábii a prasata z vězení si tady jezdí v mercedesech. A na jídlo máte sojů a glutamáty s penicinilem z anofertu.
     Jezdím po vysočině do těch největších prdelí a přeju každému z Vás vidět prázdné opuštěné kravíny a vepříny. Byli jsme soběstační, měli jsme mléko, máslo, hovězí i vepřové a dneska? Ve španělsku mají krávy, dovezou je vystresované do rakouska, tam je naporcují, zmrazí a pošou do polska kde je posypou technickou solía zabalí a pošlou do česka. A vy mitady budete tvrdit že Kim je POLODEMENTNÍ? Polodementní je 95% české republiky. Kim se nebojí poslat Ameriku do piče, to českej politik si na-sralbotkuje do trenek kdyby měl něco říct té feně merkel. My tady máme problémy jako prase, migranty, cigány, sociálku, nefungující duchodcovský sociální systém, přebujelou státní správu, tuneláře, podvodníky,šmejdy, nekvalitní jídlo, ale nejvíc nás sere Kim Kong čul, u kterýho ani nevíme kde na mapě je. Čeští KOMUNISTIČTÍ zvratci a jejich potomci tady budou něco kázat o Americe. no fuj.

     • Vy neviete o čom píšete. Severná Korea aj s tým idiotom by mala byť okamžite zrovnaná so zemou. Pochopili by ste to, keby ste sa tam ocitli, ako jej obyvatel. Neni sú tam dbrovolne, to si môžete byť istý. Mal som napísany rovno sloh a problematike, ale celé sa mi to zmazalo a znovu to písať nebudem…

     • Mám najradšej týchto chytrákov, ktorí budú chytrí až do tej doby, ked im to niekto faktami vyvráti a potom sa odmlčia. Ja dobre viem, čo sa snažíte povedať, ale úzko s tým súvisi rada dalších, na seba nadvazujúcich udalosti. Severna korea ma daleko od totality u nás, akože úplne daleko. Preto píšem, že nemáte ani šajnu, čo sa tam vlastne deje a ako ten štát funguje, nie to ešte k ním vzhiadať, to isté plati aj pre činu. Ono je pre to aj zavedeny výraz. Ide o syndrom, ktory sa začne prejavovať, ked je človek dlho niekde niekym/niečim ulláčany a považuje to za „normálne“. Nevedia, čo sa deje za hranicami. Tí zdatnejší a s nejakým finančným obnosom utekajú cez činu, Laos, Thajsko a odtial letecky späť do južnej korei, kde s ao nich úrady postarajú. Keby má také možnosti každý z nich, tak to spraví každý.

      Stretol som podobný typ človeka, ako vy pred par dňami na Youtube, kde mi neustále tvrdil tom, ako som nechápavy blbec a že on ani nemieni čitať moje kecy (tiež čech). išlo o to, že som len napísal, že kvoli kopirovaniu fotiek stačí iPhone propijiť USBčkom k PC a zobrazí sa obsah ako u foťáku, či flash disku a nepotrebuje nato inštalovať a používať žiadny itunes. Ked som mu poslal snímoka dokázal nim, že nemal pravdu on, ale ja, tak zrazu ticho, ani slovo viac nenapísal. predtým som ale bol madar, čobol a blbec, ktory nechape písany text a také tie vaše retardované oblubené dristy niekde na nete. S dalšim to riešiť fakt nebudem a už vôbec vám nepotrebujem dokazovať svoje vedomosti, o ktorých ste evidentne presvedčený, že sa rovnajú nule, pretože som za prvé Slovák a za druhé vy evidentne hlupák a pre hlupáka každy hlupák 😉 Sympatizovať s režimom Severnej korei, čo ste tu nepriamo dokáazali, je važne na odbornu pomoc, kludne aj tu Americkú. Pekny zvyšok dňa, týmto moja aktivita s vami skončila.

     • Koreu srovnávat s fotkami iTunes nebo co 😀 jsi hodně drsný. Ano jsi zaostalý bavím se nad tím jak někdo může být tak nechápavý, že já celou dobu mluvím o českém státě o ty furt meleš jak zaseknutá deska něco o koreji. Nedivil bych se kdyby ta diskuze na youtube byla podobného rázu a tvůj opoment to vzdal. Protože pravidlo č.1 zní: „CRHAJEGURUPÁN a ten nemá potřebu od ničeho utíkat a pevně si stojí za svým“ a kdyby se informace průletem kolem proximy centauri a kolem černé díry mírně odchílila od pravdy, kterou praví Crhajegurupán tak platí pravidlo č.1!