Seznam chce vytvořit největší srovnávač cen rychloobrátkového zboží

0

Česká internetová jednička investičně vstoupila do služby Kupi.cz. Stane se hlavním mediálním partnerem, začne na něm prodávat reklamu místo Googlu a obě společnosti chtějí založit společnou firmu, která má za cíl vytvořit největší srovnávač cen rychloobrátkového zboží ze super- a hypermarketů. Zatímco seznamácké Zboží.cz srovnává ceníky e-shopů, Kupi.cz se zaměřuje na potraviny, drogerii a věci pro domácí spotřebu z tištěných letáků. Ty katalogizuje a srovnává na svém webu.

Kupi.cz srovnává letáky kamenných obchodů
Kupi.cz srovnává letáky kamenných obchodů

Ročně se v Česku tisknou miliardy slevových  letáků a významná část zákazníků se o nákupu rozhoduje na základě aktuálních akcí, o velké budoucnosti nákupu potravin přes internet ani nemluvě. Téma šetření je zkrátka dlouhodobě extrémně silné a jsme rádi, že Seznam.cz vidí v této oblasti stejně velký potenciál jako my. Zákazníci se díky spojení Kupi.cz se Seznamem mohou těšit na zásadní inovace v nákupech zboží každodenní spotřeby,“ komentuje spolupráci jeden ze zakladatelů Kupi.cz Martin Kadlčík.

 

Kupi.cz už funguje více než rok, za tu dobu získal 200 000 registrovaných uživatelů. Srovnává ceny z 21 obchodních řetězců a v databázi má 11 000 prodejen. Dle oficiálních statistik tvoří 80 % uživatelů ženy. V dlouhodobém horizontu se chce služba stát hlavním rozcestníkem pro nákup potravin přes internet. S tím u nás zatím koketuje především Tesco.

Velkým konkurentem Kupi.cz je srovnávače AkčníCeny.cz. Podle NetMonitoru jde o devátý největší e-commerce web v Česku. V prosinci 2013 zaznamenal 672 000 reálných uživatelů. Čísla Kupi.cz neznáme, ten v NetMonitoru chybí.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nevím o tom, že by AMD už vydalo APU Kaveri (steamroller+GCN), takže porovnávat 384 stream procesorů architektury VLIW4 (v A10-5750M) oproti 384 stream procesorům GCN mi přijde vcelku zvláštní.

    Také věta v závěru o diskutabilní užitné hodnotě kvůli podobně výkonným APU je dle mého názoru opět mimo. Tyto karty budou hlavně pro upgrade do starších PC (třeba když odejde GPU), ale výkonnější modely by byly jen mrháním penězi, protože by je stejně brzdilo CPU. Zárověň jsou postavené na poslední architektuře GCN a proto rozhodně perspektivnější než Radeon 6670 (na předminulé architektuře VLIW5). Takže svůj smysl i užitnou hodnotu určitě mají.