Seznam.cz: čekali jsme senzaci, přišel jen Jára Cimrman

0

Před dvěma týdny začal Seznam odpočítávat spuštění nového projektu. Název Poslední chybějící služba vyvolával mnohá očekávání. Však jsme také spekulovali, co bychom od českého internetové jedničky mohli čekat. Nakonec jsme ale zklamáni.

Onen hype se točil jen kolem spuštění stránky věnované Járu Cimrmanovi. Na dnešní tiskovce byla představena „almara plná informací o životě a díle největšího Čecha“ Jarmara.at.

Seznam.cz
Zdeněk Svěrák, Irena Zatloukalová (mluvčí Seznamu) a Pavel Zima (gen. řed. Seznamu)

Již ve svých počátcích měl Seznam.cz velkou spojitost s Járou Cimrmanem. První stránky, které Ivo Lukačovič udělal, byly právě s tematikou Járy Cimrmana. Je to symbolické, že se právě po patnácti letech opět spojí osud Járy Cimrrnana a Seznam.cz,“ uvedl ke spolupráci Pavel Zima, výkonný ředitel společnosti Seznam.cz.

Teprve teď se heslo “Seznam, najdu tam, co hledám” stalo pravdivým, když se přiblížilo firemnímu heslu Cimrmanova slavného informačního šapitó – všechno víme, odpovíme. Na webu jarmara.at najdou příznivci Cimrmanova díla všechno, vlastně i to, co původně vůbec nehledali,“ komentoval spolupráci Zdeněk Svěrák.

Jarmara.at Jarmara.at

Na místo správce služby Jarmara.at je vypsáno výběrové řízení. To se bude skládat ze třech kol, kterými projdou jen ti největší znalci Járy Cimrmana (kromě Svěráka samozřejmě). Vítěz dostane roční kontrakt.

Zdroj: TZ Seznamu

Postřehy

  • V tuto chvíli web občas jede, občas naskočí jen prázdná stránka hostingu.
  • Doménu nevlastní Seznam, ale jakýsi Lukáš Franz.
  • Proč je jako hlavní doména použita rakouská .at, je záhadou. Možná jde o sofistikovaný humor, možná jen nezískali vhodnou variantu v .cz.
Ohodnoťte tento článek!