Seznam.cz ve výsledcích vyhledávání zobrazuje i relevantní zprávy

0

Když do vyhledávače na Seznam.cz napíšete výraz, o němž píší i zpravodajské servery, zobrazí se ve výsledcích vyhledávání relevantní zprávy. Seznam.cz s touto novinkou údajně přichází, aby vylepšil výsledky vyhledávání. Cnews.cz to ale spíše vidí jako krok, jímž se Seznam.cz, byť je tuzemská vyhledávací jednička, snaží po technické stránce dohnat konkureční Google, jenž relevantní zprávy ve vyhledávání zobrazuje už delší dobu.

 

Podle důležitosti zpráv se jejich přehled zobrazuje buď přímo pod reklamním okénkem (resp. sponzorovanými výsledky), nebo uprostřed výsledků vyhledávání. V rámečku zpráv se zobrazují až čtyři relevantní položky ze zpravodajských serverů. První dvě vedou k aktuálním článkům, zbývající ke starším zprávám, díky kterým se uživateli naskytne „pohled do krátké historie daného tématu.“

 

Na české poměry je trochu překvapivé, že se Seznam v rámečku zpráv nesnaží protlačit svůj bulvární web Novinky.cz. Například u dotazu „David Rath“ se v rámečku zpráv v době vydání tohoto článku nezobrazil ani jeden odkaz vedoucí na Novinky.cz, přestože tomuto tématu věnovaly velkou pozornost. 

Ohodnoťte tento článek!