Jak omezené je neomezené? I e-mail od Seznamu má strop

8
Seznam Email
Seznam Email

Česká internetová jednička provozuje přes 20 milionů e-mailových schránek, z toho okolo 8 milionů jich lidé používají alespoň jednou do měsíce. Seznam dokonce na rozdíl na Gmailu nebo Outlooku.com neomezuje kapacitu schránky v gigabajtech, jenže zcela neomezený také není.

Jak vyplývá z oficiálního diskuzního fóra, všechny schránky mají pevně nastavený strop a mohou uchovávat jen 60 000 zpráv. A každá zpráva může mít až 25 MB včetně příloh, kapacita jedné schránky je tak až 1,5 TB. Outlook.com standardně nabízí 15 GB, Gmail až 15 GB.

TIP: 15 zajímavých faktů o Seznam Emailu

U Seznamu vás ale v praxi bude limitovat spíš onen pevný limit na počet zpráv. Seznam o tom ví, při dovršení stropu vás upozorní, ale s limitem nijak hýbat nebude. Technická podpora doporučuje vytvořit novou schránku a udělat z ní archiv, tj. přesunout do ní staré zprávy.

V nastavení Seznam Emailu je vidět počet zpráv ve složkách
V nastavení Seznam Emailu je vidět počet zpráv ve složkách

Na brzké naplnění se ani nemůžete připravit, protože po loňském redesignu již ve schránce nenajdete informaci o zaplnění. Jedinou možností je všechny zprávy hodit do vlastních složek, v nastavení je vidět, kolik e-mailů uchovávají. A že jich teď s žádostmi o souhlas s novými podmínkami splňujícími GPDR chodí kvanta…

Doplněno: Přes technickou podporu je možné získat schránku s dvojnásobnou kapacitou, tedy místem pro 120 000 zpráv. Jak uvádí moderátorka Iva na oficiálním fóru, zatím jde pouze o testovací provoz a načítání schránky pak může být pomalejší.

Jak omezené je neomezené? I e-mail od Seznamu má strop
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.86%) 28 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Tak to nepochopim, proc tam nemuzou udelat jednoduche pocitadlo, ktere by zobrazovalo pocet zprav ve schrance? Ja tam budu mit hezkou radku zprav a zajimalo by me i kolik jich mam. Pokud bych to zaplnil, tak nemam problem polovinu zprav odmazat.

  2. Osobně mě to netrápí, protože jednou ročně si dělám v Thunderbirdu zálohu do PC a na záložní disk, čímž schránku vyčistím. Ale u známých jsem viděl už slušně zaplněnou schránku. A protože potřebovali jet přes IMAP, tak z toho ten jejich Outlook trošku nechápal 😀 I teď po jejich „vyčištění“ tam mají v datech přes 3GB (dva účty).
    Nicméně strop 60tis zpráv se dostatečný (pro osobní účely) a že si někdo neumí vyčistit schránku od plevelu (nedůležitých zpráv), jeho problém.

  3. Nu článek pěkný, jen by to možná chtělo přečíst i nějaká novější vlákna. Aktuálně nabízejí navýšení schránky, ale je třeba pro více informací kontaktovat jejich technickou podporu na chatu. 🙂