Seznam boduje. Spustil Email Profi, bezplatné neomezené schránky s vlastní doménou

5
Seznam Email
Seznam Email

Před dvěma měsíci jsme vás jako jediní informovali, že v Seznamu chystají novou službu Email Profi. Dnes byla na adrese emailprofi.cz konečně spuštěna, a nakonec je trochu jiná, než jsme čekali. Je totiž zdarma.

Email Profi nabídne schránku s „neomezenou“ kapacitou a bez tradičních domén @seznam.cz, @email.cz nebo @post.cz. Vybrat si totiž můžete libovolnou svou. Stačí si nějakou doménu druhého řádu zaregistrovat a pak používat třeba tatka@smoula.cz.

Možnost vytvořit si bezplatný e-mail s vlastní doménou v minulosti nabízel i Microsoft a Google, ale oba od toho časem ustoupili a tuto službu včetně dodatečných funkcí poskytují  přes placené programy G Suite nebo Office 365.

Email Profi od Seznam.cz
Email Profi od Seznam.cz

Služba Seznamu je určená pro jednotlivce, rodiny i firmy, u kterých bude vlastní doména působit profesionálněji než adresa nejpoužívanějšího českého freemailu. Jak nový e-mail zaregistrovat a nastavit, najdete v oficiální nápovědě.

TIP: 15 zajímavých faktů o Seznam Emailu

Správce domény bude moci přes administrační rozhraní zaregistrovat neomezený počet schránek a k nim také aliasů (virtuálních adres). Uživatelé budou ke schránkám přistupovat přes web, mobilní aplikace nebo také klientské programy třetích stran pro mobily i počítače. Seznam už chystá i další funkce, v budoucnu bude možné formátovat podpisy v e-mailech a nastavovat automatické vzkazy během dovolených apod.

TIP: Jak si na Seznamu zapnout dvoufázové ověření?

Jsem rád, že lidem, zejména podnikatelům, nabídneme jednu z dalších možností, jak posunout jejich komunikaci se zákazníky na profesionální úroveň,“ říká David Finger, produktový manažer služby Seznam.cz Email.

Seznam boduje. Spustil Email Profi, bezplatné neomezené schránky s vlastní doménou
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98%) 10 hlasů

5 KOMENTÁŘE

    • Také mi to vrtá hlavou. Všichni ostatní větší hráči to měli zdarma, ale už to mají zpoplatněné (snad až na Zoho). Seznam to teď pustil ve velkém a zdarma, je to divné. Přemýšlím proč. Třeba nečekají velký zájem, protože ten, kdo to potřeboval, už něco má a přecházet asi jen tak nebude a nevyplatilo by se jim řešit platby. Nebo to třeba ještě nemají tak prověřeno, nebo se třeba nechtějí platbou více vázat k větší odpovědnosti a SLA atd.

    • Odpověď zní takto: Až se najde dostatečný počet hejlů co za A) potřebuji nutně mailovou adresu tatka@smoula.cz,protoze to je strašně cool a za B) dodnes neobjevili portál mail.com.A jak to tady znám, tak jich bude požehnaně 😆 Vzpomeň si jen na to jak se zavadely registrační značky na přání, co za to inteligenti FAN TOMAS4 a MU CINKA45 byli schopni vysolit a pobít se u okénka na DI s ostatními frikuliny, aby je s těmi jejich bavoraky a audinami od tatínku dopravaci rychleji pochytali 😆