Seznam „hacknul“ DVB-T. Dostane do něj Stream, i když vysílá přes internet

0

Česká internetová jednička našla způsob, jak se dostat do DVB-T vysílání, aniž by plýtvala omezenou kapacitou multiplexů. Kanál nazvaný jednoduše Stream.cz se již objevil v Multiplexu 4, slouží však pouze jako spouštěč aplikace pro hybridní televizi (HbbTV). Ve skutečnosti jde tedy o aplikaci s internetovým streamem, avšak diváci si ji mohou uložit na pozici vedle běžných TV kanálů.

Stream.cz jako aplikace pro HbbTV

Z principu je jasné, že jen DVB-T tuner nestačí. Musí jít o chytrý televizor s připojením k internetu a podporou HbbTV. Na webu Seznamu najdete seznam stovek podporovaných přístrojů od značek Finlux, Gogen, Grundig, Hyundai, JVC, LG, Loewe, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TCL a Thomson. Bez HbbTV byste museli složitěji spouštět aplikace z menu Smart TV.

V internetové televizi běží na vyžádání pořady ze Streamu, ale Seznam chce postupně přidávat i další videoobsah, v budoucnu tedy i zprávy atd. O tom, jak se k televizi dostat, firma informuje na seznam.cz/jaknaladit. Kromě HbbTV aplikace je Stream dostupný i pro Smart TV od Samsungu a LG nebo platformy Android TV a Apple TV.

Na internetu je klíčové mít kvalitní obsah. Ten už v Seznam.cz máme a neustále hledáme cesty, jak jej šířit mezi co nejvíce lidí. Proto děláme aplikace pro mobilní telefony, tablety i chytré televize. Dnes k nim přibývá další. Věřím, že bude využívanější než naše současné televizní aplikace Stream.cz, které měsíčně alespoň jednou použije na 60 000 zařízení. Seznam.cz TV by měla přinést více než 1 700 000 zhlédnutí, jež v tuto chvíli generují všechny aplikace Stream.cz pro chytré televize. Jsem přesvědčený, že seriály jako Kancelář Blaník, Autobazar Monte Karlo nebo třeba Jídlo s.r.o. na televizní obrazovky prostě patří. A možnost pustit dětem kvalitní pohádky zase ocení nejeden rodič,“ komentuje důvody spuštění Seznam.cz TV Pavel Zima, generální ředitel Seznamu.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!