Víme první: Seznam chystá novou službu Kalendář

0

Seznam na konci července podal na Úřadu průmyslového vlastnictví dvě přihlášky k registraci ochranné známky „Kalendář Seznam.cz“. Jedna se týkala samotného názvu, druhá pak nese logo zpracované stejným fontem jako logo e-mailové služby téže firmy. O náhodu nepůjde, e-mail a kalendář jsou u konkurenčních služeb úzce provázané, ale Seznamu ta druhá dosud chyběla.

V tuto chvíli mohu zatím jen prozradit, že tímto směrem uvažujeme a jeho vývoj nám dává smysl,“ řekla pro Cnews.cz mluvčí Seznamu Petra Dvořáková na dotaz, jestli se kalendář opravdu chystá a kdy jej firma uvede.

TIP: Jak si na Seznamu zapnout dvoufázové ověření?

Loni na jaře jsme jako první v databázi ÚPV objevili ochrannou známku na službu Email Profi. Podobně vyhýbavou odpověď jsme dostali i tehdy. Seznam nakonec Email Profi spustil o necelé dva měsíce později. Jde o neomezenou bezplatnou e-mailovou schránku, kterou si každý může zaregistrovat na vlastní doménu. Služba je určena zejména firmám, ale registrovat si ji mohou i běžní uživatelé.

Oproti konkurenčním řešením v podobě Google G Suite nebo Microsoft Office 365 ji ale řada funkcí chybí. Seznam aktuálně nabízí jen e-mail a adresář kontaktů, ale už mu chybí ostatní tradiční „PIM“ funkce jako kalendář, úkoly nebo třeba cloudové úložiště. Dočkáme se rozšíření i do těchto oblastí?

Víme první: Seznam chystá novou službu Kalendář
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů