Seznam má nové mobilní aplikace: Sauto pro iOS a Email.cz pro Android

0

Seznam pokračuje v dobývání mobilních platforem. Včera vydal dvě nové aplikace, každou pro jiný systém, ale s příslibem, že pro ten druhý uvede novinku později. Týká se to katalogu Sauto.cz, který vyšel pro iOS (jen iPhone), ale zamíří i na Android.

Aplikaci jsme tvořili s důrazem na jednoduchost v procházení jednotlivých inzerátů. Naším cílem bylo, aby si případný zájemce o nový vůz mohl hned na parkovišti, v bazaru či na zastávce autobusu najít cenu automobilu, který ho zaujal,“ řekl Michal Zadák, manažer serveru Sauto.cz.

 

 

Sauto obsahuje nabídku více než 100 000 automobilů, motorek a náhradních dílů od 1200 prodejců a 3000 soukromníků. U prodávaných produktů nechybí stručný popis, fotky ani kontakt na obchodníka. Samozřejmostí je vyhledávání a filtrování.

 

Primárně pro Android vyšla poštovní aplikace Email.cz. Seznam spravuje více než 11 milionů schránek a jeho služby využívá 3,6 milionů lidí měsíčně. Doteď museli na mobilu navštěvovat optimalizovanou webovou verzi, případně v jiném klientu nastavit IMAP a SMTP server Seznamu. S aplikací to odpadá.

Když Seznam před časem uvedl redesignovaný jednoduchý desktopový e-mail, řekl jsem o něm, že je sexy. Totéž platí i pro mobilní verzi, která z desktopu hodně vychází. Odpovídá tomu grafika, tlačítka i obrázkový motiv, který si můžete změnit.

 

 

Výtku bych měl jen ke schovanému nastavení, které se ukrývá v levém menu úplně dole. Také vyhledávač jsem hledal dlouho, než jsem přišel na to, že stačí v doručené složce táhnout prstem směrem dolů. Stejně mimochodem funguje i gesto pro aktualizaci stránky. A pokud nad e-mailem v seznamu táhnete prste zprava doleva, zprávu můžete rychle smazat. Pošťák jinak nabízí vše, co byste od něj čekali.

Z e-mailů můžete stahovat jednotlivé přílohy (a do nových zpráv je vkládat). V nastavení nechybí možnost stáhnout kompletní poštu do telefonu, případně ukládat jen týden staré zprávy. Nastavit si můžete vlastní podpis a unikátní je funkce PIN. Když aplikaci minimalizujete, po 30 sekundách od poslední aktivity budete nuceni zadat kontrolní kód. To aby vám někdo cizí nemohl číst e-maily. Funkci lze také vypnout (v základu vypnutá je).

Seznam slibuje, že aplikace brzy vyjde i pro iOS a Windows Phone.

Zdroj: Seznam (1, 2)

Ohodnoťte tento článek!