Seznam má nové prohlížeče pro Windows, Mac, Android i iOS. Synchronizují hesla i záložky

0

Seznam dnes vydal novou verzi svých prohlížečů pro desktopové i mobilní platformy. Seznam 2.0 přináší nový vzhled i funkce. Nejdůležitější novinkou je synchronizace hesel a oblíbených stránek napříč prohlížeči. Dnes už běžná věc u všech velkých browserů, Seznam ale s vývojem trochu otálel. (Ale Microsoft Edge tuto funkci rovněž postrádá.)

Po prvním přihlášení k účtu vás prohlížeč vyzve, jestli chcete stávající obsah (hesla a záložky) sjednotit. Zajímavé také je, že na hlavní stránce seznam.cz budete automaticky přihlášeni, ale na jiných webech (Stream, Mapy, Zboží atd.) nikoliv.

 

Všechny verze Seznamu obsahují v liště novou ikonku s obálkou. Ta upozorňuje na nově příchozí e-maily. Jejich znění ale nezobrazí, po kliknutí vás přesměruje na web seznamáckého pošťáka. Další novinkou je anonymní režim prohlížení.

Specialitou desktopových prohlížečů pro Windows a OS X je pomocník Krasty. Vyhledává kontextové informace o stránce, zatím ale – zdá se – čerpá pouze z katalogu Firmy.cz. Tj. pokud navštívíte stránky nějaké firmy, zobrazí její kontaktní údaje, fotografie i umístění na mapě. Chytře využívá geolokace, takže například na stránkách Kauflandu ukáže informace o nejbližší pobočce.

Prohlížeč pro Windows a OS můžete stahovat odsud, verze pro Android je zde a pro iOS zde.

Ohodnoťte tento článek!