Mapy.cz vám nově ukážou, kde jsou bezbariérové zastávky MHD

1
Bezbariérová zastávka MHD na Mapy.cz
Bezbariérová zastávka MHD na Mapy.cz

Mapy Seznamu dostaly další vychytávku, která se určitě bude hodit vozíčkářům nebo rodičům s dětmi v kočárku. U zastávek hromadné dopravy nově najdete informaci, jestli jsou bezbariérové. Přímo na mapě to bohužel vidět není, nejdříve musíte na zastávku kliknout a pak hledat vedle názvu ikonku vozíčku. Díky dobrému pokrytí Panoramy však poznáte i z fotografie, jestli je nástupní místo vyvýšené, nebo splývá s vozovkou.

V datech mohou být chyby. Paradoxně jednu takovou ukázaly Mapy.cz na své facebookové stránce, kde funkci prezentovaly na pražské tramvajové zastávce Zborovská, která ale bezbariérová není. Každý však může chyby na stránce nebo v aplikaci nahlásit, redaktoři systému je pak ověří a informace upraví.

O tom, které zastávky jsou bezbariérové, se dozvíte i z Jízdních řádů Seznamu, což je loni spuštěná alternativa pro IDOS.

Bezbariérovou zastávku poznáte podle ikonky vozíčku
Bezbariérovou zastávku poznáte podle ikonky vozíčku
Bezbariérové zastávky má Seznam i v jízdních řádech
Bezbariérové zastávky má Seznam i v jízdních řádech
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mapy.cz jsou založené na OSM, které už tuto funkci poskytují. Podle mě akorát upravili API aby tyto informace brala z OSM. Tudíž bez dobrovolníků, kteří označují které zastávky jsou přístupné na OSM by tohle seznam nedokázal.