Mapy.cz mají nové letecké snímky. Aktualizována byla třetina Česka

0
Letecké snímky Mapy.cz
Letecké snímky Mapy.cz

Od května do října loňského roku brouzdala nebem snímkovací letadla společnosti TopGis, díky nimž mají Mapy.cz nové ortofotomapy. Aktualizovaných snímků z ptačí perspektivy se dočkaly Jihočeský, Pardubický a část Královehradeckého kraje plus Vysočina. Na Mapy.cz se nově dostalo 82 132 snímků o celkové rozloze 25 200 km². Data zabírají 1,3 TB.

Západní část republiky Seznam pokryl před rokem, aktuálně snímkuje na Moravě a ve Slezku, kde mohou nové pokrytí vyhlížet příští rok.

Realizace probíhala ve vegetačním období, kdy mají stromy listy a zároveň je slunce dostatečně vysoko, aby objekty nebyly schovány ve stínu. Každý rok obnovíme zhruba třetinu snímků. Fotili jsme od jara do podzimu, kdy nám počasí přálo. Pořízení záběrů z letadla totiž vyžaduje nebe bez mraků a naprostou viditelnost. Vždy se soustředíme na jednu oblast, kterou dokážeme pokrýt v dostatečné kvalitě, aby byly snímky co nejostřejší a měly nejvyšší kontrast,“ říká Jakub Faifer, produktový manažer Mapy.cz.

TIP: Panorama i v lese. Seznam chce nafotit všechny turistické trasy ČR

Novinky si můžete prohlédnout na https://mapy.cz nebo v aplikacích pro Android, iOS a Windows 10. Stáří snímků se zobrazuje v levém spodním rohu.

Mapy.cz mají nové letecké snímky. Aktualizována byla třetina Česka
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (89.09%) 11 hlasů