Seznam nafotil Sněžku se svým snímkovacím batohem. V Panoramě bude ještě v srpnu

0

Tomáš Zahálka, propagátor kiltů a bosého běhu, byl prvním, kdo si v terénu vyzkoušel nový snímkovací batoh Seznamu. Podobně jako Google jej česká internetová jednička využije k focení míst, kam se auta nedostanou. Krosna vážící sedm kilo obsahuje šest kamer a akumulátor pro desetihodinové focení.

Snímkovací batoh Seznamu Snímkovací batoh Seznamu
Snímkovací batoh Seznamu | Nezpracovaná fotografie

Jako první Zahálka nafotil 13km trasu na vrchol Sněžky. Stalo se tak 14. srpna za slunného dne, takže by výsledné fotky měly vypadat dobře. Přesvědčíme se o tom ještě do konce srpna, tehdy by se snímky měly objevit ve funkci Panorama na Mapách.cz.

První snímání mělo hlavně odhalit případná slabá místa systému. Předpokládali jsme, že bude v lese vypadávat GPS signál. Nyní už hledáme řešení, jak se s tímto poprat při dalším snímkování. Pracujeme také na sešití této první várky hrubě nasnímaných dat. Na Mapy.cz by se mohla objevit do konce srpna,“ říká Petr Hofman, produktový manažer služby Mapy.cz.

 

Snímkovací batoh se ještě letos podívá do okolí Berounky, na Křivoklátsko a Šumavu. Tam je Seznam dokonce domluvený s Národním parkem na snímkování i v místech, kde veřejnost nesmí. Firma mimochodem hledá brigádníky, kteří by v jižních Čechách se snímkováním pomohli. Denně budou muset ujít okolo 20 kilometrů.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!