Prohlížeč Seznamu dostal nejotravnější funkci – notifikace

4
Seznam Krasty
Seznam

Koncem srpna Seznam vydal novou verzi svého desktopového prohlížeče pro Windows a macOS (stahujte na seznam.cz/prohlizec). Vydání má číslo 4.5, kódové označení Emanuela a běží na základech Chromia 66.

Seznam opravil chyby z minula a vylepšil (podrobnosti neznáme) našeptávač, dvoufázové ověřování a automatické vyplňování formulářů. Hmatatelné novinky jsou tři. Přímo z našeptávače je možnost křížkem mazat historii navštívených stránek. Prohlížeč dostal globální i lokální správu nastavení stránek, takže můžete hromadně i pro jednotlivé weby nastavovat zvětšení stránky, překlad do češtiny, přístup k webkameře/mikrofonu, geolokaci a také oznámení.

TIP: Skrytý vtípek v prohlížeči Seznamu. Jak si zahrát Hada?

Notifikace jsou navíc prohlížeči úplnou novinkou. Weby s jejich podporou vás při první návštěvě osloví, a pokud jim to povolíte, budou vám i při „vypnutém“ prohlížeči zasílat upozornění na nové články, e-maily a jiný obsah. Funkce ale ještě nejspíš není implementována úplně dokonale. Na běžných webech typu Novinky.cz mi oznámení nepřicházejí. Přes demo pushalert.co si zase notifikace na plochu mohu zasílat, i když to mám v prohlížeči zakázané.

Prohlížeč Seznamu dostal nejotravnější funkci – notifikace
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.62%) 13 hlasů

4 KOMENTÁŘE

    • Mě by docela zajímalo kolik lidí to opravdu používá (Né, nemyslím kolik lidí si to nainstalovalo a po zjištění o co jde zase odinstalovalo, ale ve statistikách figurují stále jako uživatelé, tak jak se vyrábějí statistiky o používanosti Windows 10 třeba)

    • Takoví lidé asi nepůjdou na cnews, aby si nechali nalít do hlavy, jak je Seznam strašně špatný (ve všem, co dělá, samozřejmě)…
      Prostě se smiř s tím, že i s takovým prohlížečem mohou být lidé spokojeni. Stejně jako třeba byli s obludným Firefoxem, nebo se zaostalou Operou…