Seznam ve stopách Googlu: už má vlastní navigaci a bude mít lepší mapy

0

Seznam včera uzavřel veledůležitý obchod. Koupil divizi Digital společnosti PLANstudio, která se Seznamem už pět let spolupracuje na tvorbě map pro službu Mapy.cz. Aktuálně slibuje nejlepší a nejdetailnější pokrytí vektorovými i rastrovými (foto) podklady. Zároveň s tím Seznam rozjel novou divizi Mapy.cz, s.r.o.

Mapy jsou pro nás i do budoucna důležitou součástí našeho podnikání. I proto jsme se rozhodli z původně partnerského vztahu přejít ke strategickému spojení. Od tohoto kroku si hodně slibujeme. Rozhodně chceme více investovat do rozvoje mapového díla, více zapojit veřejnost do oprav a rozšiřování dat a častěji provádět aktualizace map. Dalo by se to shrnout tak, že chceme, aby Mapy.cz, s.r.o. byly na trhu geografických informačních systémů silným brandem podporovaným kvalitními daty,“ komentoval důvody transakce Vlastimil Pečínka, ředitel výzkumu a vývoje Seznam.cz.

Co je ještě zajímavější, PLANstudio stojí také na hlasovým navigačním softwarem SmartMaps. Ten se také stal součástí portfolia Seznamu. Aplikace SmartMaps Navigator je aktuálně dostupná pro Android, Symbian, Windows Mobile/CE. V nabídce firmy je třeba i SmartMaps Locator, která obsahuje hodně podrobné základní a turistické mapy pro výše zmíněné platformy + ještě Javu a chystá se verze pro iOS a Windows Phone. Ale SmartMaps má aplikace i pro další specializované účely.

Otázkou bude, co Seznam udělá se svými stávající turistickými mapami na Mapy.cz. Ty totiž poskytuje společnost SHOCart, jenže teď už má Seznam k dispozici vlastní, podobně detailní. SmartMaps mají měřítko 1 : 25 000, SHOCart 1 : 24 000. Jejich aktuálnost ale posoudit nedokážu. A nabídne teď Seznam i bezplatnou online navigaci ve stylu Googlu? Musíme si počkat, ale jistě by to byla velká událost. I takové turistické mapy jsou jednou z velkých konkurenčních výhod.

Zdroj: Seznam

Ohodnoťte tento článek!