Seznam vydal prohlížeč pro iPhony a iPady. Ale pozor, skoro nic neumí

0

Prohlížeč Seznam pro Android si stáhlo už přes půl milionu lidí. Firma proto před Vánoci vydala také desktopovou variantu a před týdnem publikovala v App Storu také verzi pro iOS optimalizovanou pro všechny iPhony, iPody Touch a iPady.

Stručný oficiální popis přesně vystihuje, co dostanete. „Vytvořili jsme internetový prohlížeč s nejjednodušším přístupem na Seznam.cz. Stačí jeden klik a jste tam. Hledat, co neznáte, můžete chytře přímo v adresním řádku,“ píšou v Seznamu.

 

Prohlížeč ve své první verzi prakticky nic neumí. Kliknete na ikonku, spustí se browser a s ním i domovská stránka Seznamu. Adresní řádek i vyhledávač využívají jedno pole. Zcela chybí jakékoliv nastavení. Seznam ani nijak nevyužívá toho, že má prohlížeč na všech hlavních platformách, synchronizace není dostupná.

Zatím nejde ani otevřít odkaz v novém panelu tak, že byste na něm dlouho podrželi prst a vybrali příslušnou volbu. Musíte leda tak zkopírovat adresu z řádku a pracně ji pak ručně vložit v novém panelu, který otevřete kliknutím na pravé dolní tlačítko.

Vedle něj se mimochodem nacházejí ještě čtyři další tlačítka. Odleva to jsou vpřed a vzad, dále sdílení a naposledy ještě otevření správce záložek a historie. Historii lze smazat celou najednou (včetně cookies), aniž byste mohli cokoliv nastavit. Když jsem vyzkoušel uložit stránku do oblíbených, vložila se do seznamu hned třikrát. Záznamy lze mazat, ale při této operaci mi prohlížeč vždy spadnul. Ani domovskou stránku nijak nezměníte.

Pokud bylo cílem Seznamu vytvořit co nejjednodušší jednopanelový prohlížeč pro masy, tak bravo. Nic tak funkčně osekaného nejspíš v App Storu není.

Ohodnoťte tento článek!