Seznam vyslyšel uživatele. Mobilní Mapy.cz dostanou offline vyhledávání a kompas

0

Seznam včera do App Storu vyslal větší aktualizaci svých mobilních map pro iOS. Mapy.cz ve verzi 2.5 mají vylepšené vykreslování názvů ulic a cyklotras, nově si pamatují historii hledání a aplikace by měla být i o něco rychlejší. Konečně také přibyl křížek v otravné zelené liště, pokud jste offline mapy stáhnout nechtěli, ať už z důvodu větší paměťové náročnosti nebo jiného.

Na iOS lze konečně zrušit lištu se stažení offline map
Na iOS lze konečně zrušit lištu se stažení offline map

V poznámkách o vydání je ale překvapivě uvedeno i to, co přijde příště. Mapy.cz se naučí offline vyhledávání a kompas. Po druhé funkci lidé hodně volali. Seznam dělal aplikaci s ohledem na turisty, ale jednoduchá střelka ukazující sever na mapách překvapivě chyběla. Stejně tak nás mrzí například nedostupný výškový profil trasy, kterou webová verze umí zobrazit. 

 

Ještě zajímavější bude ono offline vyhledávání. Mapy bez připojení slouží pouze pro určení polohy, nemůžete například vyhledat Klínovec a nechat se tam navigovat. K tomu internet opravdu potřebujete. V příští verzi se tak Mapy.cz zřejmě obohatí o offline balík adres, byť zatím nevíme s jakou přesností. Jestli jen obce a ulice, nebo i čísla popisná a názvy podniků. Osobně odhaduji jen ty ulice. Ale nechme se překvapit. Seznam prý chystá i další novinky.

Ohodnoťte tento článek!