Seznamte se s Cortanou na prvních obrázcích. Sexy tělo jí chybí

0

Teď už víme, jak bude vypadat Cortana. Hlasová asistentka z připravovaných Windows Phone 8.1 se ukázala na prvních obrázcích, které zveřejnil web The Verge. Nahradí dosavadní vyhledávač Bing, byť samozřejmě použije jeho technologie. Tentokrát bude hledání osobní. Cortana na sebe nevezme podobu virtuální ženy ze série Halo, smrskne se na pouhý tradiční mluvící kruh. A nebude sloužit jen pro hledání.

Tip: Cortanu namluví Jen Taylor a Microsoft ji představí v dubnu [spekulace]

Podobně jako Siri vám poslouží pro zaznamenávání poznámek, přidávání událostí do kalendáře atp. Dokonce si zvolíte, jak vám bude říkat. Oslovení je libovolné, takže pokud si připadáte jako Rambo, nikdo vám bránit nebude. Cortana si povede zápisník, kde bude schraňovat jisté informace o vás. Patří sem vaše poloha, návyky, osobní údaje nebo třeba upomínky. Díky tomu Microsoft hlasovou asistentku pozvedne na další úroveň. Kdo nemá rád slídění, bude proti.

 

Cortana bude moct prošmejdit také e-maily, kde bude hledat zmínky o letech a jiných věcech, které vám později sama připomene. Bude tak působit inteligentněji, neboť vy nebude muset každou připomínku ukládat ručně. Iniciativní část asistentky zní hodně zajímavě. Něco podobného nabízí Google Now. Budete ji moct i vypnout. Oficiální představení proběhne na konferenci Build 2014.

Cortana na prvních snímcíchCortana na prvních snímcích
Cortana na prvních snímcích | Foto: The Verge

Ohodnoťte tento článek!