Seznamte se s levnými notebooky Sony Vaio NW

0

Základní konfigurace Sony Vaio NW se prodává za 880 dolarů, což je v přepočtu přibližně šestnáct tisíc pětset korun. A pokud chcete ušetřit, odečtěte osmdesát dolarů za Blu-ray mechaniku.

Notebook Sony Vaio NW se vyrábí s displejem o velikosti 15,5 palce, což výrazně určuje základní rozměry celého přístroje. Displej je lesklý, vybavený LED podsvícením a sám Sony uvádí, že je ve srovnání s konkurenčními displeji jasnější bez toho, aniž by se větší svítivost projevila na menší výdrži notebooku při chodu na baterie.

Otázkou však zůstává, proč Sony použil v případě notebooku vybaveného Blu-ray mechanikou a displejem s dostatečnou úhlopříčkou nepochopitelně nízké rozlišení 1 366 x 768 obrazových bodů. Především pokud si uvědomíme, že stejné rozlišení použil například Acer u mininotebooku Aspire 751h, jehož úhlopříčka je o pět palců menší! Díky tomu si Blu-ray filmy ve vysokém rozlišení přímo na notebooku opravdu příliš nevychutnáte a budete se tak muset spolehnout na externí zobrazovač připojitelný HDMI rozhraním.

Procesor Intel Core 2 Duo je taktován na frekvenci 2,1 GHz má k dispozici 4 GB operační paměti, pevný disk nabízí nezvyklou kapacitu 400 GB. Dedikovaná grafická karta ATI Mobility Radeon HD 4570 má k dispozici 512 MB vyhrazené grafické paměti.

Sony ve svých materiálech hovoří o výdrži blížící se ke čtyřem hodinám, což není nejhorší výkon – u notebooku této velikosti bychom však čekali přeci jenom o něco více.

Jestli se Sony na řadě Vaio NW něco povedlo, pak je to vzhled a provedení notebooků. K dispozici jsou tři základní barevné kombinace a všechny mají povrch zdobeny jemnou vlnkou. Vypadá to opravdu dobře a notebook tak získává společně s chromovaným logem opravdu elegantní háv. Tradičně výborná bude jistě i tlačítková klávesnice, kterou u Sony zkrátka umí.

Je obrovská škoda, že se řada Vaio NW neplánuje prodávat také v Evropě – troufám si tvrdit, že za zmíněnou cenu by se jednalo o velmi zajímavý model v nabídkách českých prodejců a mnozí uživatelé by oželeli i ne-HD rozlišení displeje.

Sony Vaio NW

Cena 880 dolarů (přibližně 16 500 korun)
Redakce při testovaní notebooků používá paměťové produkty od společnosti Kingston.

Specifikace

Procesor Intel Core 2 Duo (2.10 GHz)
Operační paměť (vestavěná) 4 GB
Operační paměť (rozšiřitelná do) nezjištěno
Pevný disk (velikost) 400 GB
Pevný disk (rychlost) nezjištěno
Pevný disk (typ připojení) SATA
Optická mechanika (typ) Blu-ray
Optická mechanika (rychlost) nezjištěno
Velikost displeje (palců) 15.5
Rozlišení displeje (bodů) 1 366 x 768
Grafická karta ATI Mobility Radeon HD 4570
Grafická paměť 512 MB
Wi-Fi b/g/n
Bluetooth 2.1
Mobilní komunikace nezjištěno
Operační systém

Windows Vista Home Premium 64bit

Porty (s výjimkou USB) 2x audio, 1x FireWire, 1x HDMI
Počet USB portů 3
Slot pro karty 1x SD/MSPro, 1x ExpressCard
Rozměry 370 x 249 x 30
Hmotnost 2,72 kg

Seznamte se s levnými notebooky Sony Vaio NW

Ohodnoťte tento článek!