Sharkoon představil dvě hliníkové skříně. Snaží se zaujmout nízkou cenou

0

Společnost Sharkoon není v našich končinách příliš známá. Přesto v její nabídce najdete celou řadu povedených počítačových skříní, myší, dokovacích stanic a dalšího příslušenství. V nabídce se nově objevily dvě počítačové skříně označené jako CA-M a CA-I.

CA-I měří pouze 259 × 225 × 213 mm a váží okolo 1,5 kilogramu. Nízká hmotnost napovídá, že je celá konstrukce skříně z hliníku. Kvůli malým rozměrům se do tohoto modelu vejde pouze základní deska formátu mini ITX.

Grafická karta bude mít k dispozici dva sloty a její délka může být maximálně 207 milimetrů. Pozor si budete muset dávat také při výběru napájecího zdroje, jeho délka nesmí přesáhnout 18 centimetrů. Na dno skříně přimontujete až dva pevné disky, jeden může být 3,5″, ten druhý pouze 2,5″. Chlazení nebude kvůli rozměrům nijak oslnivé.

Na horní straně skříně je osazen jeden 120mm ventilátor. Druhý ventilátor můžete volitelně osadit dozadu, budete se muset ovšem spokojit pouze s 60mm modelem. Na levé bočnici je perforace, skrz kterou bude nasávat studený vzduch napájecí zdroj. Kvůli tomu, že je zdroj umístěn vodorovně nad základní deskou, je výška chladiče procesoru omezena na 10,5 cm.

 

Rozšiřující konektory se nachází na předním panelu. Ve výbavě najdete dva porty USB 2.0 a konektory pro zvuk. Nad nimi najdete tlačítko pro spuštění počítače. Horní hrana skříně ukrývá další dva konektory USB, tentokrát již rychlejšího standardu 3.0.

Druhý představený model nese název CA-M. Se svými rozměry 285 × 270 × 225 mm a hmotností 1,8 kg je o něco málo větší než prvně zmiňovaný model. Díky větším rozměrům se do skříně vejde základní deska formátu micro ATX. Pro rozšiřující karty jsou nyní k dispozici čtyři sloty, délka karet může být až 25 centimetrů.

Pevné disky se osazují na dno skříně, kde je místo pro dva 3,5″ nebo tři 2,5″ modely. Systém chlazení bohužel zůstal nezměněn a je totožný jako u menšího sourozence. Stejné je i rozmístění rozšiřujících konektorů.

Sharkoon CA-I a CA-M budou dostupné ve dvou barevných variantách – černé a stříbrné. Výrobce je známý svojí agresivní cenovou politikou a nejinak je tomu i zde. Menší model bude stát přibližně 1200 Kč, za většího sourozence si připlatíte zhruba 100 Kč. Obě novinky jsou již dostupné v několika českých e-shopech.

Zdroj: Sharkoon 1, 2

Ohodnoťte tento článek!