Sharkoon představil dvě mini ITX skříně. Liší se pouze předním panelem

0

Společnost Sharkoon pravidelní čtenáři jistě dobře znají. Jedná se o výrobce počítačových skříní, které nabízejí slušnou kvalitu za nízkou cenu. Nyní se na trh chystají dva nové modely určené pro sestavy založené na platformě mini ITX.

Sharkoon Shark Zone C10 měří 370 × 225 × 180 mm a váží 3 kilogramy. Základní deska formátu mini ITX se osazuje na dno skříně. Pro grafickou kartu jsou k dispozici dva sloty, délka karty může být až 315 mm, což je dostatečný prostor i pro výkonné modely.

Napájecí zdroj se osazuje do přední části. Skříň je kompatibilní se zdroji formátu ATX a SFX, musíte si však dát pozor na délku, která nesmí přesáhnout 145 mm. Shark Zone C10 pojme jeden 3,5″ a jeden 2,5″ pevný disk. K dispozici je také 5,25″ pozice pro optickou mechaniku, kterou ovšem můžete využít i pro osazení dalšího disku.

 

Ani u takto malého modelu nezapomněl výrobce na dostatečně dimenzované chlazení. V základu je osazen jeden 120mm ventilátor, který zabírá jednu ze dvou horních pozic. Druhá stropní pozice a zadní pozice jsou prázdné a je tedy pouze na vás, zda je využijete. Obě bočnice jsou navíc perforované, takže o přístup studeného vzduchu nebude nouze.

Rozšiřující konektory jsou osazené na levém boku čelního panelu. Ve výbavě najdete dva konektory USB 3.0 a konektory pro audio. Tlačítko na spuštění sestavy zabírá levý roh čelního panelu a jeho žluté lemování oživuje celkový design skříně.

Druhý představený model nese označení Sharkoon QB One. Jediné v čem se liší od předchozího modelu, je provedení čelního panelu. QB One nemá přístupnou 5,25″ pozici, takže se případní zákazníci budou muset obejít bez optické mechaniky. Perforovaný předek skříně zdobí pouze logo výrobce.

Konektorová výbava je bohatší o dva porty USB 2.0 a její umístění se přesunulo na horní hranu předního panelu. Vnitřní konstrukce se nijak neliší od modelu Shark Zone C10.

Zajímavou vlastností obou modelů je to, že je lze provozovat jak ve vodorovném, tak i ve svislém stavu. Obě skříně by měly být dostupné na trhu v nejbližších týdnech. Cena byla stanovena na 39,99 € (cca 1100 Kč).

Zdroj: Sharkoon 1, 2

Ohodnoťte tento článek!