Samsung a LG mají konečně konkurenci. Sharp už vyrábí první OLEDy

0
Sharp Aquos s OLED displejem
Sharp Aquos s OLED displejem

Čínský Foxconn před dvěma lety zachránil Sharp a rovnou oznámil, že má s japonskou firmou velké plány. Za zhruba dvě miliardy dolarů chtěl modernizovat místní továrny prefekturách Mie a Osaka a postavit novou v čínském Čeng-čou. V nich se mají vyrábět OLED panely, kterým dosud dominují Samsung a LG.

Produkované OLED mají zamířit do mobilních zařízení, loni však Sharp přemlouval Japan Display Inc kvůli založení aliance pro společný vývoj obrazovek i pro televizory. I JDI, společný podnik Sony, Toshiby a Hitachi, má zájem zatopit korejské konkurenci. Pro uživatele by to znamenalo zvýšení dostupnosti a snížení ceny zařízení využívající displeje tvořené organickými diodami. Otázkou bude kvalita panelů, LG se Samsungem mají větší zkušenosti a několikagenerační náskok.

Japonské továrny Sharpu už nicméně první panely vyrábějí. Podle listu Reuters zatím firma nemá nasmlouvané žádné dodávky pro třetí stran, Sharp ale představil první vlastní smartphone s OLEDem. Jmenuje se Aquos Zero a svou výbavou se tlačí do nejvyšší třídy.

Zařízení má 6,2″ OLED s rozlišením 1440 × 2992 px nabízející HDR a 100% pokrývají barevný prostor DCI-P3. Tělo používá netradiční materiály. Rámeček je z hořčíkové slitiny, záda jsou z odolného kevlaru. Potěší i odolnost IP68. Uvnitř najdeme Snapdragon 845, 6 GB RAM, 128 GB ROM, 23Mpx foťák a 3130mAh akumulátor. Systémem je nejnovější Android 9.

Samsung a LG mají konečně konkurenci. Sharp už vyrábí první OLEDy
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.43%) 14 hlasů