Sharp chystá další velkou investici do OLED. V budoucnu by měl dodávat displeje pro iPhony

0

Samsung a LG by mohly dostat velkou konkurenci v oblasti displejů pro mobily. Sharp loni na podzim oznámil, že v japonských prefekturách Mie a Osaka postaví nebo zmodernizuje továrny na OLED panely. První produkty by odtamtud mohly vzejít již v polovině příštího roku.

Zdroje Digitimes ale tvrdí, že Sharp za necelých 900 milionů dolarů postaví továrnu na OLED i v čínském městě Čeng-čou na půdě Foxconnu, který od loňska Sharp vlastní. Tamní výroba by měla začít v roce 2019. To je zajímavá zpráva s ohledem na údajné plány Applu.

Jak by mohl vypadat iPhone 8 s OLEDem? Tohle je fanouškovský koncept
Jak by mohl vypadat iPhone 8 s OLEDem? Tohle je fanouškovský koncept (foto: Veniamin Geskin)

Několik zdrojů včetně šéfa Sharpu tvrdí, že Apple v budoucnu u iPhonů a iPadů přejde na OLED panely. Už letos by prý měl přijít první speciální iPhone s OLEDem coby „dárek“ k desátému výročí jablečných telefonů. Běžní nástupci iPhonů 7 (Plus) prý ale budou ještě s LCD. Letošní dodávky by ještě měl mít na starost Samsung, ale u budoucích modelů by Apple mohl výrobu zdvojit a pak plně přejít na k Sharpu/Foxconnu.

Apple už v minulosti sám do Sharpu investoval a má velmi těsné vztahy s Foxconnem. U něj montuje většinu zařízení. Apple je pro Foxconn největším zákazníkem. Je tak důležitý, že poptávka po iPhonech přímo ovlivňuje jeho tržby. V roce 2016 firma vůbec poprvé meziročně oslabila (viz Nikkei), stejně jako prodej jablečných telefonů.

 

Pokud by navíc výroba OLEDů probíhala přímo v Číně, přineslo by to další snížení nákladů. Otázkou ale zůstává, jestli Sharp bude moci technologicky konkurovat Samsungu, který má s panely tvořenými barevnými diodami větší zkušenosti.

Zdroj: Digitimes

Ohodnoťte tento článek!