Shuttle uvedl malý barebone Slim PC XH97V s čipsetem Intel H97 Express

0

Společnost Shuttle uvedla svůj nejnovějším model Slim PC s označením XH97V. Jako základ tomuto barebone systému slouží základní deska formátu Mini-ITX s čipsetem Intel H97 Express, která nabízí dva paměťové sloty DDR3 pro paměti o kapacitě až 8 GB a taktu do 1333 MHz. Celý základ tohoto systému je poté uzavřen ve skříni o rozměrech 240×200×72 mm, kterou je možné upevnit ze zadní strany monitoru.

Shuttle XH97V podporuje širokou škálu procesorů určených pro patici LGA 1150, limitem však zůstává maximální spotřeba 65 W. Kompletní výčet podporovaných procesorů naleznete na stránkách výrobce. Do skříně se ještě vlezou tři 2,5″ disky nebo jeden 3,5″ model. Čelní panel nabízí slot pro mechaniku ODD, ta však zabírá jeden slot pro 2,5″ disk. Dále na něm v horní části pod výklopným panelem naleznete slot pro ODD mechaniku. Pod spodními dvířky se poté nachází audio a po dvou konektorech USB 2.0 a USB 3.0.

 

Zadní strana nabízí konektor pro zapojení 90W napájecího adaptéru, dvojici USB 2.0 a stejný počet USB 3.0 portů. Nechybí ani gigabitový LAN, tříkrálové audio, tlačítko pro vyčistění CMOS, konektor RS232 a dvě zdířky pro umístění bezdrátové antény. Proti odcizení je skříň chráněna zámkem Kensington, který však není součástí balení. Potěší také přítomnost dvou DisplayPortů a jednoho HDMI konektoru.

Shuttle XH97V by se měl na trh dostat v nejbližší době, avšak cena ani reálná dostupnost zatím není známa.

Zdroj: Shuttle

Ohodnoťte tento článek!