Sight: snímek o temné straně Google Glass a rozšířené reality (video)

0

O multifunkčních brýlích od Googlu se hovoří již dlouho. Usnadní nám plno starostí, umožní spoustu adrenalinových zážitků, ale také nás vyvedou mimo realitu. Stojí to za to?

Ještě před pár lety byl projekt Google Glass v plenkách a málokdo věřil, že by se vůbec mohlo podařit vyrobit něco podobného. Dnes již máme k vidění první prototypy. Ale jako vždy se najdou i odpůrci nových technologií. Například filmový tvůrci Daniel Lazo a Eran May-Raz vytvořili krátký film, který se sice nemá opírat přímo do Google Glass, ale do technologie budoucnosti všeobecně, i tak snímek zachycuje situaci dokonale.

Vše začíná nevinně hraním adrenalinové hry či zajímavým způsobem vaření. Pak ale nastane věčný problém – randění. I zde se ukáží Google Glass jako velmi užitečný pomocník, závěr ale už tak růžový není. To už bych ale zasahoval do příběhu.

Na nezkrotné možnosti, které Google Glass přinesou, si počkáme ještě velmi dlouho, už ale nyní si můžeme položit otázku, zda se na ně těšíme, nebo by bylo lepší, kdyby vůbec neexistovaly. Či jaká pravidla by se měla zavést, aby se minimalizovaly zápory tohoto produktu?

 

Zdroj: Slashgear 

Ohodnoťte tento článek!