Šílené herní myši a klávesnice končí. Výrobce Mad Catz hlásí bankrot

1
Mad Catz Fightstick
Mad Catz Fightstick

Známý americký výrobce herních periferií vyhlásil bankrot. Do finančních potíží se dostal loni z části kvůli tomu, že byl závislý na příjmech série Rock Band studia Harmonix. Jenže zájem o hudební hry také utichl. Harmonix vypověděl smlouvu a společnost Mad Catz neměla tuto díru jak zacelit.

Loni se dostala do ztráty, začala propouštět a Logitechu prodala divizi Saitek. Ani to ale nestačilo. Mad Catz kvůli nízké ceně akcií opustila newyorskou burzu NYSE a byla jednou nohou v rakvi. Tou druhou do ní vstoupila minulý týden.

Šéfka společnosti Karen McGinnis potvrdila, že sama firma nenašla řešení, jak se z problémů dostat svépomocí. Možnou záchranou by mohl být nový investor, případně větší firma, která by Mad Catz převzala. V nákupní náladě jsou konkurenti jako Logitech nebo Razer, ale o akvizici se zatím veřejně nemluví.

Mad Catz byla založena již v roce 1989. Od počátku se věnovala nejen hernímu příslušenství, ale také vývoji her jako Real World Golf. Pro zmíněnou sérii Rock Band vyráběla mikrofony, klávesy, bicí nebo kytary. Firma má v nabídce myši Rat, podložky Glide, klávesnice Strike, ovladač Fightsticks pro bojové hry, dále několik gamepadů a audio produktů řady Tritton.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář