SilentiumPC chce nalákat majitele vodního chlazení na novou skříň Aquarius

0

SilentiumPC je mladá polská společnost, která se zabývá výrobou a prodejem počítačových skříní, chladičů, napájecích zdrojů a dalšího počítačového příslušenství. Doposud se soustředila spíše na modely počítačových skříní určené širokému spektru uživatelů. Nový model Aquarius X90 se ovšem vydal trochu jiným směrem a je určen primárně pro majitele výkonných sestav chlazených vodním chlazením.

SilentiumPC Aquarius X90

Rozměry této novinky jsou 535 × 440 × 230 mm, hmotnost dosahuje hranice 8,5 kilogramů. Pro základní desku je dostatek prostoru a proto budete moci osadit dokonce desky formátu E-ATX. Samozřejmostí je podpora menších formátů mATX a ATX. Pro rozšiřující karty je připraveno osm slotů a jejich maximální délka může být až 355 mm.

 

Pevné disky osadíte do koše v přední části skříně, jehož kapacita jsou čtyři 3,5″ modely. Výrobce samozřejmě myslel i na majitele menších 2,5″ disků. Dva kusy osadíte z druhé strany plechu pro základní desku. Podobné řešení jste již mohli vidět u některých konkurenčních modelů. Ochuzeni nezůstanou ani majitelé optických mechanik, pro které jsou k dispozici dvě pozice. Prostor pro napájecí zdroj najdete na dně skříně a je kompatibilní se zdroji formátu ATX.

Samotnou kapitolou je systém chlazení. Jak jsem se již zmínil v úvodu, skříň Aquarius X90 je uzpůsobena pro montáž vodního chlazení. V přední části skříně je dostatek místa pro instalaci až 360mm radiátoru. Přední panel je z velké části perforovaný, takže přístup vzduchu k ventilátorům na radiátoru je dostatečný. Díky tomu, že je skříň poměrně vysoká, zbylo dostatek prostoru i pod stropem, kam můžete osadit až 280mm radiátor a nemusíte se obávat kolize se základní deskou. Součástí skříně jsou čtyři ventilátory. Jeden 140mm je osazen vzadu, zbývající tři mají průměr 120mm a jsou nainstalovány vpředu skříně. Příjemnou vychytávkou je malý rozbočovač pro napájení ventilátorů. Stačí pouze zapojit konektor molex ze zdroje a máte k dispozici šest 3 pinových konektorů pro ventilátory.

Tlačítka pro spuštění a reset PC jsou osazena na horní straně novinky. V jejich blízkosti je také šestice konektorů USB (z toho dva USB 3.0) a konektory pro audio.

SilentiumPC Aquarius X90 by se měla na trh dostat v následujících dnech. Cena byla výrobcem stanovena na 2399 Kč, což je odpovídající částka za takto vybavený model.

Zdroj: SilentiumPC

SilentiumPC chce nalákat majitele vodního chlazení na novou skříň Aquarius
Ohodnoťte tento článek!