Šílený Radeon HD 7870 Xstorm od Colorfire: dva osmipiny pro extrémní OC

0

U nás nepříliš známá firma Colorfire představila novinku Radeon HD 7870 Xstorm. Výrobce si nechal záležet na designu a také model vybavil doplňky jako je chlazení VRM nebo speciální OC verze BIOSu.<

 

Frekvence jádra činí 1050 MHz a paměti běží na 5 GHz efektivně (karta má i záložní BIOS, na něm jsou i referenční takty – 1000 MHz u jádra a 4800 MHz u pamětí). Grafická paměť zůstala na 2 GB a je připojena na 256bitovou sběrnici. 

O chlazení se stará veliký pasiv s pěti 8mm heatpipe, který zakrývá celý plošný spoj a ofukuje ho 92mm ventilátor. Celou druhou stranu kryje kovový backplate. Na záslepce naleznete dvojici konektorů DVI, jeden DisplayPort a HDMI. Část s výstupy je oddělena zemnící cestou, která by měla zaručit odstranění nežádoucího rušení způsobeného průtokem velkých proudů. 

Pro přídavné napájení budete potřebovat dva osmipinové konektory. Desetifázovou napájecí kaskádu lze rošířit o další čtyři fáze pomocí přídavného modulu. 

Colorfire HD 7870 XstromColorfire HD 7870 Xstrom Colorfire HD 7870 XstromColorfire HD 7870 Xstrom

Tato grafická karta se na český trh nejspíš nedostane, takže ti kteří o ni mají opravdu zájem budou muset zvolit nákup z Číny, kde se začíná objevovat v obchodech (zatím bez upřesnění ceny).

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!