Silikonovou klávesnici Elecom srolujete do kapsy

0

Společnost Elecom v posledních dnech generuje nové produkty o sto šest, takže po dvou klávesnicích pro mobily a tablety zde máme další novinku. Tentokrát se jedná o skládací či spíše rolovací externí klávesnice vyrobené převážně ze silikonu, které jsou zástupcem nové série s označením TK-FBS035E.

Kromě již zmíněného silikonového povrchu je zde obsažena také celofánová fólie, na níž se nachází tištěné obvody. Právě toto provedení nám dovoluje toto příslušenství srolovat kolem jediného pevného technologického prvku, tedy prostoru pro zbývající elektroniku včetně Bluetooth a baterie. Právě díky Bluetooth modulu je tato klávesnice jednoduše použitelná s jakýmkoli kompatibilním zařízením, tedy např. mobilním telefonem, tabletem, notebookem, případně počítačem.

Elecom silikonová Bluetooth klávesnice Elecom silikonová Bluetooth klávesnice Elecom silikonová Bluetooth klávesnice Elecom silikonová Bluetooth klávesnice srolovaná

Jak je patrné z produktových fotografií, k dispozici je více barevných provedení – kombinace šedé a černé, zelené a fialové, černé a červené, případně šedé a bíle. Klávesnice disponuje standardním rozložením kláves QWERTY v kombinaci s 88 klávesami, které jsou 13 mm vysoké a při psaní dovolují „zamáčknutí“ do hloubky 2 mm. Pokud ji rozbalíme, získáme rozměry 275,5 × 96 × 15,1 mm a hmotnost přibližně 105 gramů (klávesnice váží stejně i po srolování, pozn. red.).

 

Abychom mohli tuto silikonovou novinku používat, budeme potřebovat 2 mikrotužkové (AAA) baterie. Vestavěný vysílač Bluetooth se pochlubí vesměs standardním dosahem až 10 metrů. Jako první se tento nový model objeví na japonském trhu během února za výrobcem doporučenou cenu 95 USD, tedy přibližně 1 850 Kč.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!