Silverlight 5.0 beta je zde, boj s Flashem stále není ztracen

0

Microsoft Silverligt 5.0 byl představen již v prosinci minulého roku. Během jeho představení byla sdělena i informace, že Microsoft v této oblasti upírá zrak především k nově vzniklé platformě HTML5, zatím ale svůj projekt Silverlight odkopnout nehodlají.

Pátá verze přináší inovace (kolem čtyřiceti), které by ho měli srovnat s konkurencí (například Adobe Flash), ne však něco úplně nového. Jako hlavní novinky můžeme vyzdvihnout lepší práci GPU při dekódování videa, vylepšení XAML parseru pro rychlejší start i běh, nativní podporu 64bitových systémů, funkci TrickPlay pro přehrávání videa různou rychlostí, možnost pracovat s více displeji najednou a celkové zvýšení výkonů, zajištěné bezčetným množstvím oprav.

Novou betaverzi si můžete stáhnout na stránkách Microsoftu, kde si také můžete přečíst o všech vylepšeních. Novou verzi zajisté ocení také uživatele smartpohnů s Windows Phone 7. Aby ale Microsoft pro Silverlight získal převahu nad konkurencí, musel by přijít ještě s něčím, co by projekt vyzdvihlo. Takto se jen zařadil na stejnou úroveň, jako ostatní. Na finální verzi budeme zřejmě čekat až do konce roku.

Zdroj: Microsoft Silverlight

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář