SilverStone a jeho převratná skříň Raven

0

Fortress FT01B-W vychází z Temjina TJ07 a tiché a přitom účinné chlazení zajišťují dva 18cm větráky. Systém uchycení pevných disků s již připravenými konektory je specialitou SilverStone.

 U zdrojů Decathlon kromě zvyšujícího se výkonu není nic nového, koncepce jediné silné 12V větve a zaměření na vysokou dlouhodobou zátěž zůstává stejná.

Série Strider je obohacena o levný 350W model. U něj nezbylo už ani na flexo kabeláž. ST35F má dvě 12V větve, jednu s 10 a jednu s 15 A.

1200W Strider je už o hodně zajímavější. Má podobné šasi jako Decathlony a kabeláž je kompletně modulární včetně 24pinového napájení do základní desky. To proto, abyste i tento mohli v případě potřeby nahradit kratším ze Short Cable Setu. I takto silný zdroj má certifikaci 80Plus, účinnost se pohybuje od 80 do 88 %. Japonské kondenzátory jsou chlazeny údajně tichým (19 dBA) 135mm větrákem a šest 12V větví je připraveno na celkovou zátěž 94 A!

Poměrně nová série Nightjar zahrnuje dva pasivně chlazené zdroje: 300 a 450wattový. ST45NF zvládne špičkový odběr až 500 W a SilverStone o něm tvrdí, že je postaven ze součástek typických pro serverové zdroje a svými vnitřnostmi odpovídá 600W zdroji. Do 450 W tedy může být s klidem použit bez aktivního chlazení.

SilverStone Crown CW03 je jedna z luxusně vypadajících HTPC skříní s LCD displejem. Jediné, co mi na těchto skříních vadí jsou přece jen větší rozměry. V tomto zvláštním demu obyvákového superpočítače byl nacpán 1kW zdroj (Strider), čtyřjádrový procesor (Phenom X4 9650), základní deska s čipsetem AMD 790FX, dva dvoučipové Radeony HD 3870 X2 v CrossFireX a 1TB disk (WD Green Power).

SilverStone na Computex přivezl i několik pěkných skříní pro desky formátu Mini-ITX. Na něm je nejsmutnější to, že i když už dva roky existuje velice dobrá deska s čipsetem AMD 690G (Albatron KI-690), tak ji u nás nekoupíte, neboť Albatron v ČR ztratil distribuci už dávno. Na tomto Computexu ale výrobci začali s Mini-ITX znovu a vážněji, impulsem je procesor Intel Atom.

SilverStone Sugo SG03 už ze stránek ExtraHardware dobře znáte. Jeho možnosti jsou na malou hliníkovou skříňku určenou pro desky Micro ATX doslova neskutečné. Loni na CeBITu do něj SilverStone nacpal QuadSLI a full form factor ATX zdroj, letos pak sice normální zdroj, zato rovnou vodníka.

Nejnovější Sugo, SG04, se mi už příliš nelíbí, ale zase si jej snadněji vezměte na LAN párty, což je koneckonců důvod jeho existence. Stejně jako do SG03 i do tohoto Suga nacpete na přední stranu dva 120mm větráky, zdroj velkého formátu nebo dvě 10,5″ dlouhé grafiky.

 Jestli se nepletu, tak tohle by měla být nová Fortress ve světlém provedení. SilverStone demonstruje, že navzdory směrem do středu dost posunutého koše s disky se do ní bez problémů vejdou dvě GeForce 8800 Ultra (27 cm).

SilverStone Raven RV01 je futuristicky vypadající skříň, která zcela neobvykle sází na o 90 stupňů pootočené uspořádání. Grafické karty a 12cm systémový (jindy zadní) větrák tak foukají nahoru.

Kolem Havrana nechal SilverStone pouštět jakýsi kouř (nebo snad odpařovat tekutý dusík, kterého byl plný pavilon či tak něco), každopádně na videu pod touto větou si jej budete moci prohlédnout ze všech stran.

Klepnutím přehrajete video (pokud se vám nezobrazuje, stáhněte si přímo FLV soubor)

 

Ohodnoťte tento článek!