SilverStone Fortress FT5 má desku pootočenou o 90° a odhlučněné bočnice

0

SilverStone představil skříň Fortress FT5 držící se strategie této modelové řady, která se vyznačuje jednoduchým a funkčním designem. Obdobně jako Raven RV05, také Fortress FT5 postrádá šachtu pro 5,25 mechaniky, kterou nahradila slim pozice umístěná vertikálně u pravé bočnice. Díky tomu skříň nabízí pro SilverStone typické rozložení, kdy je základní deska pootočená o 90°. Hlavním účelem tohoto řešení je přirozené proudění vzduchu, který tak může po ohřátí stoupat vzhůru.

Exteriér skříně o rozměrech 483×221×427 mm v pořadí výškaךířka×délka je vyveden v hliníku, zatímco vnitřní nosné prvky jsou již vyrobeny z oceli. Bočnice skříně je snadné odejmout poté, co jemným zatlačením odstraníte horní krací mřížku, naleznete pod ní dvě „tlačítka“ po jejichž stlačení se uvolní bočnice z části krytá protihlukovou pěnou. Tato odhlučňovací pěna pokrývá také celou podstavu, většinu předního panelu a kousek zadní stěny v místech, kde je šachta pro pevné disky.

SilverStone Fortress FT5Uvnitř skříně naleznete šachta pro dva 3,5″ disky a dvě pozice pro 2,5″ disky, které jsou umístěny ze zadní strany traye pro základní desku. Pozice pro zdroj se nachází v zadní části skříně nad šachtou pro 3,5″ disky. Vertikální uložení mu umožňuje nasávat chladný vzduch z vnějšku. Útroby pojmou grafické karty o maximální délce 312 mm a chladič procesoru do výšky 162 mm.

SilverStone Fortress FT5
SilverStone Fortress FT5 SilverStone Fortress FT5 SilverStone Fortress FT5 SilverStone Fortress FT5

Chlazení skříně zajišťuje dvojice 180mm ventilátorů. Jedná se o modely Air Penetrator, které jsou regulovatelné v krocích 600, 900 a 1200 ot./min, a jsou umístěny na spodku skříně. Průtok vzduchu se poté pohybuje od 110,4 m3/h, přes 170 m3/h do 220,9 m3/h při hlučnosti 17, 25 a 34 dBA. Pod horním panelem, který je o něco výše než nosná konstrukce skříně, stejně tak je odsazena podstava, se nachází pozice pro jeden 120mm ventilátor. Dodávané větráčky na dně skříně je možné nahradit za dvojici 140mm nebo trojici 120mm modelů. Pod všemi spodními pozicemi je umístěn prachový filtr.

 

Skrytý I/O panel umístěny na horním panelu nabízí dva USB 3.0 a dvojici audio portů. Kromě toho ještě ukrývá dva tříkrokové přepínače regulující ventilátory. Fortress FT5 podporuje základní desky formátu ATX, Micro-ATX a SSI-CEB a bude k dostání v černém a stříbrném provedení a také ve verzi s prosklenou bočnicí. Výrobcem doporučená maloobchodní cena bez daně je $186,36, což v přepočtu se započtením daně činí zhruba 4900 Kč. SilverStone Fortress FT5 je již k předobjednání za 5244 Kč a dostupný by měl být od 20. října.

 

Zdroj: TZ SilverStone, ChipHell

Ohodnoťte tento článek!