SilverStone pracuje na další havraní skříni. Tentokrát pro mini-ITX systémy.

0

Řada počítačových skříní Raven od SilverStonu způsobila v době uvedení na trhu malou revoluci. Výrobce vsadil na netradiční vnitřní uspořádání, kdy grafické karty nebyly osazené vodorovně, ale svisle. Modelová řada Raven byla do této doby výsadou skříní formátu bigtower. Na zahraničním webu prosákly informace o tom, že SilverStone pracuje na novém modelu určeného pro mini-ITX systémy s označením RVZ01.

SIlverStone RVZ01

Nový Raven je primárně určen pro umístění naležato. Rozměry ani hmotnost bohužel zatím neznáme, dle fotografií je ale jasné, že se bude jednat o malou skříň. Kvůli malé výšce skříně musel výrobce řešit problém s umístěním grafické karty. Nakonec zvolil jednoduché řešení v podobě PCIe riseru, díky kterému osadíte grafickou kartu vodorovně se základní deskou.

Malé rozměry s sebou nesou bohužel jistá omezení. Jedním z nich je právě prostor pro grafickou kartu. Osadit totiž můžete maximálně dvouslotovou kartu, s délkou 17 cm. To omezuje výběr v podstatě jen na low-endové modely, nebo na speciální krátké verze GTX 760 od Asusu či MSI.

Pozice pro napájecí zdroj se malé rozměry naštěstí nedotkly a můžete tak osadit model formátu ATX. Pro pevné disky jsou připraveny dvě pozice. Našlo se místo i na optickou slot-in mechaniku.

SIlverStone RVZ01 SIlverStone RVZ01 SIlverStone RVZ01

Čelní panel je poměrně strohý. Kromě loga Raven zde najdete konektory USB 3.0, konektory pro audio a tlačítka pro spuštění a reset PC.

Skříň SilverStone Raven RVZ01 se momentálně nachází ve stádiu prototypu. Podle dostupných informací se výrobce pokusí novinku představit ještě před koncem letošního roku. O ceně se zdroj bohužel nezmiňuje.

Zdroj: TPU

Ohodnoťte tento článek!