SilverStone představil Argon AR04 aneb chladící blechu na procesor

0

Společnost SilverStone Technology uvedla na trh nový model chladiče ze série Argon. Je jím velice zajímavý a ultratenký AR04.

Chladič AR04 je určen pro procesory Intel osazované do patic 1156, 1155 a 1150 a je speciálně navržen pro použití ve velice nízkých skříních. Jeho celková výška nepřesáhne 23 mm a měl by být schopný uchladit procesory s TDP do 65 W. 

Jeho tenoučkou hliníkovou základnou prochází dvě 6mm heatpipe, které se přímo dotýkají procesoru. Na pasivní části s rozměry 104 × 95 mm je posazen ventilátor s průměrem 80 mm a výškou 10 mm, který  pracuje v rozsahu 1500 až 3400 ot./min. Hlučnost by se měla pohybovat v rozmezí 18 až 26 dBA, přičemž výrobce udává životnost 40 000 hodin.

 

Na uchycení k základní desce slouží klasické „zacvakávací jehly“, které jsou totožné s Box chladičem. Váha celého blešího komplexu je jen 133 g.

Chladič by měl být dostupný během tohoto týdne za doporučenou cenu 28,08 USD, což je při aktuálním kurzu a započtení daně přibližně 685 korun.

Zdroj: SilverStone

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Jo, kdy přestanou vydávat disky s ratardovaným parkováním po 8 vteřinách. U interních to až tak nevadí bo se to dá wdidlem3 změnit, i když je to otrava, ale u externích je to na pikaču páč se musí kuchnout a to hrozí ztráta záruky a to z nich dělá jak se říká no-go.

 2. Ze soudku těch rýpavých otázek by se taky dalo zeptat, jestli hodlají skončit s obchodní praktikou, kdy lze jeden model disku pořídit s různým počtem jinak velkých ploten a zákazník si tak přinese domů disk, jehož výkon neodpovídá specifikovaným rychlostem čtení a zápisu a neodpovídá tomu, co novináři naměří v testech.

  Ohledně budoucnosti, jak to výhledově vypadá s výrobou 3,5″ disků, jestli se s nimi počítá, nebo jestli se časem přejde na jednotnou velikost 2,5″ (kvůli společným komponentám, výrobnímu vybavení apod.) i pro desktop.

  Budoucnost firmy a značky Hitachi, teď mají v logu „a Western Digital company“, tak jestli to hodlají provozovat takhle odděleně, nebo (kdy) bude vývoj a výroba sloučena.

  Kdy bude v produktech technologie nanoimprint lithography.

  Jestli uvažují o využití HAMR/SMR, jako Seagate.

 3. Kedy prestanu konecne ryzovat na tychto „po povodnovych“ cenach?

  Preco ich este nevysetruju z kartelovej dohody?

  Ci neplanuju u 2.5″ diskov nieco, co uz davno propaguju pod IntelliSpeed. A to variabilne otacky. S moznostou regulacie pouzivatelom/spravou napajania. Mam Battery mode -> disk ide na 4200ot/min, ticho, s mensou spotrebou a odolnejsi voci otrasom. Pripojim na stole nabijacku alebo docking, prepne sa na High performance a otacky vylezu na 7200 alebo 5400ot/min (zalezi od modelu).

 4. Všechny otázky z těch tzv. rýpavých jsou pro spotřebitele svým způsobem důležité . Ale položené touto formou zástupcům WD nebudou nejspíš zodpovězené a schůzka bude ukončena .

  Nemusíme zacházet do daleké minulosti a stačí nahlédnout do rozhovoru se zástupcem nVidie , jak se mu mazal med kolem huby a nic nám vlastně neřekl . Kromě marketingových kidů za které je placen . O mazání medu se skrytě mluví až v  diskuzi pod článkem (to bylo jen na okraj jako ukázka)

  Ale zkuste zformulovat záludnou otázku nebo jejich řadu tak aby tito placení odpovídači blábolů a marketingových kidů nepostřehli tak rychle kam redaktor míří a podřekli se .

  Na tyhle otázky by možná nebylo špatné najmout profesionálního novináře .  Pořádného zarpultilce a rýpadlo . Protože nemůžete očekávat něco takového od zdejších redaktorů . Káleli by si do vlastního hnízda .

 5. No možná zrovna pan Moravec by vydoloval více přímějších odpovědí , kdo ví ? Nebo je mezi vámi někdo kdo je schopen skákat do řeči při vyhýbavých odpovědích a mlet si stále svou ? (hrubě řečeno ale tak to je) Možná jsou i stejně schopní ale méně známí a tudíž i daleko levnější . Ale to je jen taková idea kterou neberte moc vážně 🙂

  stano

  Ptát se zástupců WD jejichž firma byla nejvíce postižena a ztrátová vlivem povodní proč nejdou s cenami dolů , když jiní na tom profitovali a vyhnali ceny nahoru by bylo přinejmenším podivné . (být ve vedení takové firmy , tak chci ty ztráty taky dohnat a ne se chovat jako samaritán) a ty by jsi se nechoval jinak . Můj osobní postoj k této věci je takový že si právě opět koupím WD a ne SEAGATE .

 6. To je vtip? Tak pardon, raději nekomentovat, to co jste napsal není odpověď na to co jsem chtěl? Ale tak nakonec ono to vyplyne samo až na místě, co vlastně budou chtít slyšet… pochybuji, že vás nechají tázat se, sami budou připraveni s koncepty do budoucnosti.

  Jinak to napíši eště jednou, jak chtějí konkurovat SSD? Je to široká otázka, tedy že nestačí napsat, že je na trhu to a to… to víme. Kdybych se rýpal,jako komenty nademnou, tak prostě mi vysvětlete, kde sou HDD 2,5″ s 7200 ot. a proč i přes navyšování Cashe je HDD stále pomalý? Proč kapacita, která byla slibována do X Tera se zastavila na 4TB a nejsme schopni to natlačit do 2,5″ ? tohle jako nechápete z otázky: jak chcete konkurovat SSD?

  To že sou SSHDD, které s prominutím začli dělat páni od Seagate, je sice alternativa ale stále je to pozadu… jen to snižuje cenu v poměru kapacita a vyšší výkon pro koncového uživatele, ale nedosahuje to SSD jako celku. Ano, oháníte se statickými daty a často měněnými daty, nevím proč mi to je vsugerováno, když na tomto principu vůbec nezáleží. Pokud výrobce u HDD/SSD dává záruku, tak sou tyhle argumenty na nic.

  Podle mne neexistuje jiná otázka na firmu WD ohledně budoucnosti HDD, kterou sem už položil…

  Eště podotknu, že i když hovoříte o Seagate jako neúspěch z SSD, tak bych se touto větou  neoháněl, to že na našem trhu o nich nevíme bezmála 2 roky, eště neznamená, že je jinde Seagate neprodává. Tyto SSD ste si mohl už dávno koupit, sice né na našem trhu ale přímo od Seagate…

  Je spoustu komponent, které se na našem trhu neobjevily a vlastně dle vašeho úsudku sou mrtvé, protože je běžný IT trh nenabízí.