SilverStone představil Micro-ATX skříň Kublai KL06 s geny Temjin TJ08-E

0

SilverStone těží ze svých zkušeností s vývojem počítačových skříní a nyní připravil velice praktický model pro základní desky formátu Micro-ATX, Mini-DTX a Mini-ITX. Kublai KL06, jak tento počin nazvali, je dlouhý 405 mm, vysoký 375 mm a široký 211 mm. Hmotnost KL06, která je vyrobena převážně z oceli s plastovými doplňky, je rovna 5,5 Kg, a duchovně vychází z modelu Temjin TJ08-E, který je u nás k dostání za něco málo přes 3300 Kč.

SilverStone Kublai KL06

Díky rozměrům nasoukáte do skříně rozšiřující kartu s délkou až 342,9 mm či chladič procesoru s výškou 165 mm. Samozřejmostí je zdroj formátu ATX, u něhož výrobce doporučuje délku do 180 mm, aby nedošlo ke kolizi výstupů zdroje a 5,25″ zařízení.

SilverStone Kublai KL06

V přední části se nachází šachta pro dvě 5,25″ zařízení, jedna 3,5″ pozice a šachta pro šest 2,5″ disků. Další dva 2,5″ disky je možné osadit na speciální rámeček, který je převzat z modelu Raven RV02. Před šachtou na disky se za perforovaným výřezem v čele skříně tísní dvojice 120mm ventilátorů s rychlostí otáček 1200 ot./min. a hlučností 20 dBA. V zadní časti je poté ještě jedna 120mm pozice pro další ventilátor nebo radiátor vodního chlazení. Čelní pozice by také měla být vybavena snadno vyjímatelným prachovým filtrem. Ten také nalezl místo na horním panelu, kde je připravena perforace pro zdroj, který tak může nasávat čerstvý vzduch z vnějšku skříně.

SilverStone Kublai KL06

Čelo skříně dále nabízí I/O panel se dvěma USB 3.0 a stejnou porci audio portů. Kublai KL06 by měl být již dostupný, otázka však je, jak dlouho bude trvat, než se dostane do našich končin, za 70,60 € bez daně, což v přepočtu s daní činí nějakých 2350 Kč. Skříň by měla být dostupná ve variantách s prosklenou a plnou bočnicí.

Zdroj: TZ SilverStone

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. plno technologií, díky kterejm bych ten mobil klidně koupil pro rodiče či prarodiče, protože si smartphony moc nerozumi, ale pak na to staci sahnout a je jasne, ze na te klavesnici vam upadnou prsty, tak dulezita vec a uplne na ni zapominaj