SilverStone představil NT01-Pro: chladič CPU se dvěma ventilátory vedle sebe

0

Minulý týden jsme psali o chladiči SilverStone NT06-Pro, proud novinek od tohoto výrobce se však nezastavuje. Tentokrát se jedná o chladič NT01-Pro, který také vychází ze staršího modelu (NT01-E).

Pasiv o šířce 140mm je možné osadit dvojicí 70 nebo 80mm ventilátorů dle vlastního výběru. A to doslovně, jelikož ventilátory nejsou součástí balení. Zato však dostanete rozměrný pasiv se šesti poniklovanými 6mm heatpipe a slušnou plochou předávající teplo proudícímu vzduchu, takže v dobře větrané skříni může tento chladič bezproblémově fungovat i bez ventilátorů.

Zvláštností chladiče je pak posunutí žebrování mimo osu chladiče. To může být zajímavé při pasivním užívání chladiče, kdy se žebrování může nacházet velmi blízko zdroje, který, pokud má ventilátor otočený směrem dolů a je umístěn ve skříni s pozicí nahoře, bude nasávat skrz pasiv vzduch, a tím tak zlepšovat chlazení procesoru.

 

Absence ventilátorů v balení v kombinaci s doporučenou koncovou cenou cenou €50,90 (necelých 1300 Kč) – to na tuzemském trhu nebude nejžádanější zboží. NT01-Pro podporuje patice pro procesory Intel LGA 775/1155/1156/1366/2011 a AMD AM2/AM3/FM1/FM2.

Zdroj: TechPowerUp!, SilverStone

Ohodnoťte tento článek!