SilverStone představil prototyp skříně určené pro stavbu NASů [CeBIT]

0

Společnost SilverStone vám jistě nemusíme dlouze představovat. Firma je známá především díky kvalitním počítačovým skříním všeho druhu. V nabídce najdete jak malé skříně pro Intel NUC, tak i obří bigtowery určené pro velmi výkonné PC sestavy.

SilverStone DS260

Před nedávnem uvedl výrobce skříň s označením DS380, která je primárně určená pro stavbu vlastního NAS serveru. Novinka měla zřejmě pozitivní ohlas, proto se výrobce rozhodl začít pracovat na podobném modelu s označením DS260. Prototyp této skříně se objevil na letošním veletrhu CeBIT.

 

Rozměry DS260 jsou 210 × 210 × 320 mm, hmotnost zatím není známa. Už podle parametrů je jasné, že si budete muset vystačit se základní deskou formátu mini ITX, větší se do skříně zkrátka nevejde. Jak jsem se již zmínil v úvodu, novinka je určená pro stavbu vlastního NAS serveru. Pro tyto účely je skříň vybavena šesti hot-swap pozicemi pro pevné disky. Kvůli malým celkovým rozměrům jsou bohužel tyto pozice určena pouze pro pevné disky formátu 2,5″. Disky se osazují do hliníkových šuplíků, které jsou přístupné shora skříně.

SilverStone DS260 SilverStone DS260 SilverStone DS260  

I když výrobce vsadil na menší disky, které méně topí, kladl velký důraz na pořádné chlazení. Na dně skříně je osazen ventilátor AP182 s průměrem 180 mm, který s přehledem zvládne zajistit dostatečný průtok vzduchu skrz celou skříň. Kvůli malému prostoru se budete muset spokojit pouze s napájecím zdrojem formátu TFX, které nejsou příliš rozšířené. Pozice pro tento zdroj je v přední části skříně.

Na předním panelu naleznete pouze nezbytné tlačítko pro zapnutí sestavy a indikační LED. Celkový design ničím neurazí a skříň se bude dobře vyjímat například i v obývacím pokoji.

Kdy bude dostupná finální verze skříně, je zatím velkou neznámou. Podobně je na tom i cena. Odhadujeme, že se bude pohybovat kolem 3000 Kč.

Zdroj: Cowcotland

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář