SilverStone Raven RV03: Havran útočí potřetí

0

SilverStone oficiálně uvedl na trh novou skříň, jež duchovně odkazuje na modely Raven RV01/RV02, které ve své době byly velmi diskutované. Nejinak tomu je i u nového modelu. Je vyroben z matného černého plechu o tloušťce 0,8 mm a vzhled odkazuje své předchůdce.

SilverStone Raven RV01, RV02 a RV03 v celé své kráse.

Téměř jedenáct a půl kila vážící skříň je vskutku odvážná. Design čelního panelu je agresivní a levá bočnice tento výraz jen podtrhuje. Bohužel strohá pravá bočnice by si možná zasloužila větší pozornost designérů, ale to již je na posouzení každého jedince.

Malá dvířka ukrývají I/O panel, umístěný v horním krytu skříně, který má po dvojici audio portů a USB 3.0 konektorů.

Raven RV03 má netradičně, stejně jako oba starší modely, pootočenou základní desku o 90 stupňů. Její výstupy tedy míří vzhůru, společně s horkým vzduchem vydechovaným rozšiřujícími karta. Nevzhlednou kabeláž potom kryje horní plastový panel, který sám o sobě mnoho krásy také nepobral.

Zdroj si rovněž našel poněkud netradiční umístění. Leží na dně skříně pod 5.25″ pozicemi. Vzduch nasává ze dna skříně, kde je připravená perforace opatřená prachovým filtrem. Zvláštností je použití magnetů, které prachový filtr drží na svém místě. Díky nim jej lze snadno vyjmou a vyčistit.

Prachový filtr kryje i dvě 18cm pozice umístěné na dně skříně, které jsou osazené ventilátory SilverStone s technologií Air Penetrator, jež lze nastavit na 700 nebo 1200 otáček za minutu pomocí dvou přepínačů umístěných pod horním krytem. Tyto ventilátory lze nahradit za tři 12cm větráčky.

V následujícím videu je krásně vidět, jak technologie Air Penetrator funguje v praxi.

O chlazení je tedy postaráno, navíc se ještě jeden ventilátor nachází v horní 12cm pozici. Z vrchu jej kryje mřížka, aby nedošlo k nežádoucímu vniknutí kabelu do jeho lopatek. Na zadním panelu se pak nachází volná 12cm pozice, avšak jejím osazením se připravíte o osmý rozšiřující slot.

Celkem skříň nabízí sedm 5,25″, deset 3,5″ a dvě 2,5″ pozice. Pro 3,5″ pevné disky jsou připraveny dvě klece, které se instalují do 5,25″ pozic. Každý klec pojme tři 3,5″ disky, ale v případě osazení obou klecí zůstane volná pouze jedna 5,25″ pozice. Další disky lze nainstalovat do pozic přístupných po odejmutí pravé bočnice v níž se navíc nachází jedna 12cm pozice pro ventilátor.

Pokud se vám dosavadní množství ventilátorů zdálo nedostačující, vězte, že to ještě není vše. Čelní panel nabízí další dvě 12cm pozice. Na každý z diskových košů totiž lze instalovat ventilátor. Dokonce je jedno, na kterou stranu diskového koš, takže teoreticky na každý koš můžete upevnit dva 12cm ventilátory současně. Pro dosažení maximálního průtoku vzduchu je však nutné odejmout záslepky externích 5,25″ pozic. Pod nimi se skrývají záslepky s prachovým filtrem.

SilverStone Raven RV03 je důstojným nástupcem svých starších bratří. Cena skříně v zahraničí je 140 dolarů (necelých dva a půl tisíce korun). Dostupnost je však očekávána až během příštího týdne.

Zdroj: SilverStone.com, ChipHell.com

Ohodnoťte tento článek!