SilverStone SX600-G: konečně kvalitní zdroj SFX bez kompromisů?

0

Sehnat kvalitní zdroj formátu SFX není vůbec jednoduché. Na výběr máte prakticky jen z několika značek, které většinou nepatří zrovna mezi věhlasné. S trochou štěstí narazíte na OEM Seasonic v nižší cenové kategorii. Pokud ale chcete ještě vyšší kvalitu, nezbývá nic jiného než připlatit za SilverStone.

Nový výkonný 600W model zahrnuje plně modulární kabeláž, vysokou účinnost 80Plus Gold, semi-pasivní chlazení a jednu silnou 50A větev. Maximální odchylka napětí činí pouhé ±3 %. Zdroj je osazen pouze japonskými kondenzátory Nippon Chemi-Con.     

Kabeláž je kompletně černě oflexovaná. Mezi konektory najdete 2× PCIe 8pin, ATX 24pin, přídavné napájení procesoru EPS 12V, 4× SATA, 2× molex a 1× Floppy. Vzhledem ke svému výkonu dokáže nakrmit i nejvýkonnější jednojádrové bestie jako je Radeon R9 290X nebo GTX 780 Ti. Zdroj lze namontovat i do skříně se standardem ATX pomocí dodávané redukce.

 

Podobné (ne-li stejné) zdroje budou osazeny i ve Steamboxu. Alespoň podle fotografií prvních prototypů je zřejmě dvorním dodavatelem právě SilverStone, protože nabízí prakticky nejvýkonnější a (dosud podle mě) nejkvalitnější zdroje SFX na trhu. Je škoda, že v rámci tohoto malého formátu není větší konkurence, která by měla pozitivní dopad na ceny i kvalitu provedení.

Doporučená koncová cena SX600-G včetně daně činí 144 USD. SilverStone SX600-G bude uveden na trh 8. září. Jak to bude s dostupností a koncovou cenou v ČR, to zatím ještě není jasné.

 Zdroje: SilverStone

Ohodnoťte tento článek!